| anonim_4396 a întrebat:

Ce alegeti? Sa traiti in suferinta sau sa muriti? Vreau argumente.

Răspuns Câştigător
| Qinz a răspuns:

Moartea este un scurt pas intre timp si vesnicie,daca mori o sa suferi pentru vesnicie, si o sa faci si pe alti sa sufere.
Suferinta ia nastere din cauza lucrurilor care nu-ti convin si nu ti se par drepte, dar macar mai poti sa faci ceva ca sa fi fericit, daca esti mort nu poti sa faci nimic.
Viata este genul de drum care dispare-n soare, fara suferinta, n-ar exista realitate, daca nu ar exista suferinta ar exista numa raiul, dar esti in realitate exista suferinta.

| alex0110 a răspuns (pentru Qinz):

Ai fost foarte profund.

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca nu e o problema de sanatate grava, as alege sa traiesc in continuare si sa lupt pentru binele meu. Daca sti sa privesti viata dintr-un alt unghi si te implici pentru fericirea ta, chiar reusesti.Moartea nu e o solutie!

| nonameih0000 a răspuns:

Ca orice persoana, normal ca fiecare vrea sa aiba o viata frumoasa. Dar daca iti este dat sa suferi, trebuie sa porti aceasta suferinta ca rascumparare pentru pacatele facute. In plus este pacat sa renunti la aceasta viata si prin sinucidere si prin eutanasiere. Nu e placut sa suferi, dar trebuie sa o faci din dragoste pentru Hristos.

| alex0110 a răspuns (pentru nonameih0000):

Eu nu vorbeam neaparat despre sinucidere, daca ti s-ar intampla sa mori, fara sa o faci tu, dar totusi sa poti decide.

| nonameih0000 a răspuns (pentru alex0110):

Nu as alege sa mor happy

| nom a răspuns:

Prefer sa sufar, sa-mi port crucea cu demnitate.Moartea e pentru cei care renunta sa lupte, pentru lasi...

| Inferno a răspuns:

E usor sa mori, greu e sa traiesti.

| Mădă0611 a răspuns:

Http://i.imgur.com/fahUw.jpg cu tot cu argument :)

| DarkBlood32 a răspuns:

Sa traiesc in suferinta. Dar fiecare om are dreptul la o viata frumoasa. happy

| c0ton a răspuns:

Sa traiesc in suferinta ca e va sfasi candva dar daca mori nu este esential si vei sti ca pute-ai schimba ceva dar ai ambadonat.