| alinochka a întrebat:

Ce este pentru voi prieteniea?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Prietenia?
Este un sentiment la fel ca celelalte.
Pentru mine: motiv pentru care era să fac o prostie și tot ce este bun în lumea asta.
Însă omul ce are prieteni are și dușmani, regulă "de aur" pot zice.
Nicio definiție de pe niciun site nu o poate descrie, doar suntem oameni.
Mereu am avut un prieten lângă mine, chiar și atunci când mă credeam singur îl aveam de fapt pe Dumnezeu, cel care nu mă părăsește și nici nu mă trădează.
Filmul ce mi-a intrat bine la suflet în legătură cu prietenia este Hachiko: a dog's story.
Nici nu vreau să-mi închipui cum ar arăta viața fără prietenie.
http://youtu.be/k4xjSzOX6PM

Dar pentru tine?

8 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pentru mine prietenia reprezinta un lucru minunat si valoros.A avea un prieten bun langa tine poti trece peste toate.Sa stii ca ai mereu pe cineva alaturi cu care sa te distrezi,sa ii spui ceea ce simti si ce te doare, sa iti fie alaturi de tine nu numai in momentele bune ale vietii, ci si in cele rele.
Un prieten bun se gaseste foarte greu.Dar cand il vei gasi, te vei simti cu adevarat implinit.
Stii cum spune si vorba aceea"Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii".
A avea un prieten este ceva unic si frumos.A avea un prieten bun este totulhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parte din mine din afară.
Atât.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte misto raspunsul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc big grin.

| Xenya a răspuns:

Buna!
Este exact ce scrie aici: http://dexonline.ro/definitie/prietenie

| tombraiderunderworld a răspuns:

O pierdere de timp, sau un lucru care nu existawinking

| alinochka explică:

De ce asa?