| dulcica_6275 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca ai furat ceva? dar cand visezi soareci? am visat de mai multe ori soareci si sobolani. sa raspunda cine stie.

Răspuns Câştigător
| allistars a răspuns:

N-ai vazut ce spune Cartea întelepciunii lui Iisus, fiul lui Sirah, la capitolul 34? Precum este cel ce alearga dupa vânt si vrea sa prinda umbra sa, asa este omul care crede în vise. Ca pe multi visele i-au înselat si au cazut cei care au nadajduit în vise. Cel ce crede în vise este asemenea celui ce merge la vrajitori.

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pai stiu ca daca visezi soareci,sobolani,inseamna ca te roade cineva, adica de dusmaneste, te barfeste...Iti spun un lucru,suntem tentati sa credem in vise,sa facem tot felul de supazitii asupra semnificatiei lor, sa ne gandim ca e bine si ne bucuram sau ca e de rau si stai cu gandul unn timp ca trebuie sa tii se intample ceva rau, ca ...doar ai visat!
Nu e ortodox sa crezi in vise,numai ca,asa cum ti am mai spus, suntem curiosi, tentati sa credem in ele.
Succes pe mai departe!

| Polaris a răspuns:

Îți zic eu ce înseamnă: NIMIC!