| AntoniaOrman a întrebat:

Ce limbi straine vorbiti? Eu vorbesc engleza, spaniola si putin franceza.Ce limbi mi-ati recomanda sa invat? Sunt pasionata de limbi straine.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Vorbesc engleza fluent si stiu franceza la nivel mediu si germana la nivel incepator, iar in finlandeza pot sa spun cateva lucruri de baza. Si pe mine ma pasioneaza limbile straine si doresc sa invat germana macar la nivel mediu. Daca doresti sa lucrezi ceva in domeniul acesta, cum ar fi traducator, ar fi recomandat sa stii in primul rand engleza foarte bine, apoi o limba mai dificila si mai rara, fiindca se cauta traducatori care sa cunoasca foarte bine limbi precum suedeza, daneza, norvegiana, olandeza etc. Daca doresti sa inveti doar din pasiune si nu neaparat la un nivel avansat, poti alege orice limba doresti, invatand cele necesare din diverse culegeri, carti, de pe Internet etc.

8 răspunsuri:
| Alëxąndŕą a răspuns:

Daca te pricepi la limbile acelea, inseamna ca ar trebui sa te invarti in cercul acesta latin.

Incepe cu italiana, pe urma portugheza o sa ti se para simpla si alege ceva intre rusa si germana la final, pentru ca sunt limbi de viitor.

| GabrielaIoana a răspuns:

Engleza si franceza...incearca sa inveti germana sau chineza.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In ziua de azi daca stii rusa, araba si chineza esti cineva

| suităr a răspuns:

Engleză,franceză și două fraze in japoneză.
Nu știu, italiana imi pare tare frumoasă big grin

Răspuns utilizator avertizat
| LiimeXdx a răspuns:

Pai engleza in general pentru ca e o imba internatinala. Eu stiu engleza, italiana si franceza. :**

| OtakuShoujo a răspuns:

Germana sau italiana.

| paulaa95i a răspuns:

Si eu vorbesc tot engleza, spaniola si franceza si pe viitor vreau sa invat chineza sau araba.