| Not_7297 a întrebat:

Ce limbi straine imi recomandati sa invat in afara de engleza, franceza, spaniola si de ce?big grin Multumesc.

15 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Italiana-pentru ca e o limba ce se invata foarte usor si o sa iti placa, plus ca daca limba o inveti pentru o cariera in traduceri, iti asiguri succesul, la cati romani sunt pe plaiurile Italiei si au nevoie de acte traduse in tara pentru orice nimic.

| adriangabor92 a răspuns:

Italiana

| Dean1996 a răspuns:

Inafara de limbile enumerate mai sus eu iti recomand sa inveti si araba.Este o limba care te ajuta si nu multi o stiu. Te ajuta mai ales daca vrei sa te angajezi in alte tari.

| Optimus7 a răspuns:

Germana si japoneza pentru ca Germania si Japonia sunt doua tari foarte importante.

| Marynna a răspuns:

Germana pentru ca nu toata lumea stie germana, iar nemtii sunt oameni foarte inteligenti, iar cu germana poti face multe in viata.nu este foarte grea, eu o fac la scoala, seamana foarte mult cu englezahappy

| Paty7 a răspuns:

Buna. Eu iti recomand germana deoarece la scoala o practic si fiindca este o limba asemanatoare cu engleza(oarecum) si frumoasa. Nu multi oameni au sansa sa o invete deoarece este cam rara in scoli si nu prea sunt profesori. Dar cu toate astea este o limba destul de practica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olandeza, araba, japoneza, daca vei stapani aceste limbi poti castiga bani frumosi cand te vei angaja happy

| Daniel123 a răspuns:

Germana pnetru ce e o limba frumoasa si vorbita de putini, limba marilor oameni

Răspuns utilizator avertizat
| Aly2 a răspuns:

Eu zic ca italiana pentru ca este o limba usoara si se aseamana putin cu romana.

| ana75 a răspuns:

Iti recomand sa inveti germana pentru ca este o limba din ce in ce mai cautata(vezi targurile de joburi unde se cauta persoane pentru posturi care sa cunoasca limba germana)

| Dolly_2615 a răspuns:

Limbile asiatice sunt foarte cautate si s eplatesc foarte bine. dar sunt grele... sa stii ca si germana e utila si se aseamana mult c7u engleza

| StieTot a răspuns:

Invata Germana pentru ca este o limba care se vorbeste in mai multe tari.Nu este o limba tocmai usoara dar iti recomand.

| CrissTinutza_5207 a răspuns:

Poate germana pentru ca se invata in unele scoli [in loc de franceza] sau japoneza pentru ca este tare XD

| IlincaSuzuki a răspuns:

Daca ai putea, italiana.
Mie nu imi place.
Dar e practica si nu e prea grea.
Eu asa te sfatuiesc.
Dar faci cum vrei.Italiana e si ea destul de folosita si macar daca nu o vorbesti, inveti putin cate putin.
Byeee!