| jmarley a întrebat:

Ce părere aveți despre poligamie? Poligamie sau monogamie?

9 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

(sunt femeie) Eu clar aleg monogamia.

| doctorandus a răspuns:

Martin Luther wrote: "I confess that I cannot forbid a person to marry several wives, for it does not contradict the Scripture. If a man wishes to marry more than one wife he should be asked whether he is satisfied in his conscience that he may do so in accordance with the word of God. In such a case the civil authority has nothing to do in the matter." Luter, Martin. De Wette II, 459, ibid., pp. 329–330.

| OoBunnyoO a răspuns:

Initial pentru ca suntem facuti biologic de a fi poligami, as alege poligamia. Dar pentru ca imi place sa cred in evolutia speciei umane o sa aleg monogamia.

| suffarstar a răspuns:

Hai ma, suntem animale? Clar monogamie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti casatorit, inteligent si bazat financiar poti avea cate amante iti doresti atata timp cat nu iti afecteaza casnicia, nu stiu cum este la mormoni dar la arabi trebuie sa faci publica averea pe care o detii ca judecatorul sa-si poata da seama daca poti intretine mai multe sotii

| Xenya a răspuns:

Termenul de poligamie mi se pare grotesc, deci clar monogamie.

| Xenya a răspuns (pentru Xenya):

P.S Numele Xenya spune ca sunt fata. happy

| DimLight a răspuns:

Poligamie poti incerca o vreme nu cred totusi ca e o solutie de durata ca monogamia insa lui charlie sheen ii place asa laughing

| jmarley explică:

Precizați dacă sunteți femeie sau bărbat