| Florentina9210 a întrebat:

Ce parere aveti despre acei " barbati " care lovesc o femeie?

Eu sunt de parere ca sunt unele fraiere care le permit sa isi bata joc si sa le umileasca. Eu una nu as accepta un asemenea comportament.
Eu iti spal, iti gatesc, fac curat si tot pe mine ma iei la omor, nu!

Eu as proceda in felul urmator : i-as pune ceva in bautura sau mancare o solutie sa nu se poata misca dar sa simta tot. As lua o bata de baseball si i-as da peste maini si peste picioare pana m-as plictisi. Sa vada si derbedeul ce este durerea. Ca data viitoare sa se gandeasca de doua ori inainte de a ardica mana asupra unei femei!

29 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu am o parere foarte proasta.

| RAY a răspuns:

Barbati cuminti stim cu toti unde sunt in ce zona, voua va place violenta, am discutat cu multe fete care mi-au spus ca au iubit cu adevarat cand au fost batute

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Femeile ajung sa fie lovite cand incep sa se certe din rahaturi, fara argumente, fara subiect. Atunci cand incerci sa-i dai explicatii, sa intelegi ce are de fapt (ca niciodata nu spune), si ea jigneste si face ca o nebuna. Unele mai sunt si mandre.
Un barbat care de regula nu are chef sa despice firul in 4, e obosit si frustrat din diferite cauze, e foarte probabil sa cedeze, sa-i inchida gura nevestii prin violenta fizica. Prost e ca ramane cu o femeie care ii scoate in evidenta punctele slabe.
Mai sunt si aia care incep sa-si bata nevasta de alcoolici si needucati ce sunt, pornind de la pretexte idioate, dar aia sunt probabil 'copii' nascuti direct in cazuri sociale, ajunsi la maturitate, care nu au avut nici un exemplu demn de urmat.
Din fericire, eu sunt genul care are chef sa despice firul in 4, si sa-i **** creierii p! zdei mai ceva decat fac ele barbatilor. Daca situatia scapa intr-adevar de sub control, singura violenta de care pot da dovada, e abandonul pe strada, scosul afara, etc.
Nu cred ca o femeie 'victima a violentei' are altceva de facut, decat sa se desparta de ala. Mi se pare copilaresc sa vrei sa-i intorci 'favorul', cand vorbim deja de fapte penale, si incompatibilitate clara. Dar adevarul e ca atunci cand doi idioti nu stiu de ce sunt impreuna, o sa continue...

| Drimmero a răspuns:

Cu aceeasi unitate de masura zici? Cam prea mult sadicism ai in cap, mai lasa filmele horror, nu te ajuta nici intr-un caz!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu are treaba cu filmele. Aici e realitatea. De ce sa stau sa sufar? Nu mai e ca pe vremuri cand suferea lumea. Acum nu se mai poate pa si la revedere. Casa e a mea poarta e a ta. Vorba lui mama, duoa o palma mai vine si a doua si a treia. Si nu merita! Tatal meu nu i-a dat o palma mamei in cei 28 de ani de casnicie. Asa vrea ca si eu sa nu sufar.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu esti cam dura?

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Aveti grija laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Nu deloc.

| OldSoul a răspuns:

Nu sunt de acord cu lovirea unei femei!
(Prin "femei" ma refer la acele femei care chiar sunt feminine, nu la acele persoane de sex feminin si etnie roma care te scuipa daca nu le dai bani, sau orice alte "maltformate".

PS: Un prieten imi spunea mie ca sunt sadic, dar se pare ca tu ma intreci laughing

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Ne potrivim. smug laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa este laughing

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Da prin ce te-a numit ''sadic''? Imi poti povesti pe facebook. Astept mesaj, sunt curioasa.

| Dismally a răspuns:

Niste nenorociti si sunt destui din pacate. De asta trebuie sa ai grija cand iti alegi partenerul.

Răspuns utilizator avertizat
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu am o parere buna despre despre ei deloc asa ceva nu ar trebui sa se faca intr-o relatie daca asa face acek om atunci aia nu mai e iubire ar fi chiar bine sa vada acele specimene cum e sa fii agresat si tu sa fii neajutorat si lipsit de aparare sunt multe astfel de persoane care isi agreseaza iubitele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfect de acord cu tine!-un "barbat" care isi loveste femeia- sau o oricare alta femeie,merita sa stie cum se simte un snitel bine batut!
Un asfel de "barbat"(putin spus om, persoana)-fiindca denumirea unui asfel de specimen e bestie! ar trebui de asemenea sa i se interzica dreptul de a purta pantaloni, nu-i merita!
Cum poate o persoana mai puternica(fie ea barbat sau femeie) sa bata pe cineva mai slab, lipsit de aparare?- si apoi sa-si mai spuna OM?!
Femeile( si victimele in general, fie ele femei sau nu) ar trebui sa stie cand sa spuna STOP/FINISH unei relatii( care pur si simplu nu mai merge si cu atat mai mult cu cat aceasta se soldeaza cu violenta domestica, mai GRAV REPETATA!-pentru ca de multe ori femeile sunt invatate ca o palma se iarta si asa
vin mai multe)
Asa ceva NU se accepta niciodata!

Rolul femeii nu este sa sufere rolul femeii pe pamant este acela de a fi iubita!

| MistretulPufos a răspuns:

Ai bata de baseball? Tare

| Florentina9210 explică (pentru MistretulPufos):

Nu. Are varul meu.

| Florentina9210 explică (pentru MistretulPufos):

Da. Si la cum il stiu pe el cand da, nu se joaca. Eu fiind verisoara sa cea mica, ii place sa aiba grija de mine. In cazul in care un bou ar profita de mine, atunci ar profita si el cu baata pe coastele acelui baiat.
Mai ales daca bea un pahar in plus atunci e PERICOL.

| MistretulPufos a răspuns (pentru Florentina9210):

Oo, sper ca nu lovesti si mistreti, ca in boi dai laughing

| ubox7007 a răspuns:

In primul rand, ghilimelele de la cuvantul "barbat" nu isi au rostul deoarece barbat este orice persoane de sex masculin, faptul ca tu asociezi actul de a fi barbat cu o anumita idilizare este problema ta.

In al doilea rand, fiecare caz difera gen daca vezi o femeie ca da intr-un barbat, acesta nu ar trebui sa se apere? (ceea ce rezulta lovire) sau orice scenariu in care o femeie da intr-un barbat? asta nu exista?

In al treilea rand, inteleg ce scenariu ai tu in cap, acela de sclava si de stapan (asa cum prezinta Friedrich Nietzsche in cazul morale slav si stapan). Ei bine aici este un abuz al stapanului (sa spunem stapan ca sa aiba legatura si ceea ce a spus Friedrich Nietzsche) ceea ce este gresit conform moralitatii contemporane (cea vestica). Faptul ca tu iti imaginezi automat femeia fiind victima este profilarea victimei si profilarea agresorului (ca sa intelegi, asta este ca un fel de rasism, gen doar pentru ca X a facut asta, sigur or fi toti X la fel, bine asta este o hiperbolizare, dar are aceiasi radacine ca profilarea gen iese in evidenta ca mai multe cazuri sti debarbati care au aubuzat, deci clar agresorul poate fi numai barbat - ceea ce este gresit). Daca vrei sa faci ceva complet bine ai fi pus problema in sensul urmator : Ce parere aveti despre persoanele care lovesc alte personae, care le abuzeaza.

In al patrulea rand, "Eu iti spal, iti gatesc, fac curat si tot pe mine ma iei la omor, nu!" asta deja este si prostia femeii de asi alege fix "barbatul smecher" in locul "pampalaului", evident asta nu face a fi vina femeii ci pur si simplu sugereaza ca totul ar fi putut fi evitat cu o alegere mai gandita.

In al cincilea rand, razbunarea ta tine de fantezie si daca o faci cu adevarat esti tu in mai mare rahat ca el/ea.

In al saselea rand, "Ca data viitoare sa se gandeasca de doua ori inainte de a ardica mana asupra unei femei!" chestia asta in contextul care il are, zice mai pe intelesul tuturor ca tu gandesti ca toate femeile sunt cu moralitate de sclav si toti barabatii de stapan? Sau zici cumva ca a fi femeile sunt zei care orice fac nu trebuiesc atinse? Sau zici cumva ca orice femeie este atat de slaba incat nu ar trebui? De ce iau toate femeile la considerare, pentru ca in contextul in care ai scris tu unei femei se refera la orice femeie din lume.

Eu zic ca o persoane nu ar trebui sa comita un act de violenta asupra altei persoane. Ce parere ai de asta?

P.S. uite aici ceva Friedrich Nietzsche : https://floringeorgepopovici.wordpress.com/......nietzsche/

Nu mai reactiona la IMPULSURI!

Daca ai ceva ce ai vrea sa argumentezi cu bine, scrie.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Unele femei sunt atât de proaste/mahalagioaice încât doar cu o palmă funcționează bine.Cand devin mult prea acide verbal și încep să nu se mao controleze spărgând lucruri, una bucată le calmează.Și acceptă pentru că știu că sunt vinovate și determină oamenii să fie violenți cu ele

| armand69 a răspuns:

Aia nu sunt barbati

| Popanamaria a răspuns:

Uite, un bărbat care lovește o femeie este un laș, trebuie sa știi ce alegi pentru ca uneori aparențele inseala si se rezuma la suferinta, trebuie sa stii ce ai ales si ce alegi pentru a avea un viitor bun, si nu bataia e o solutie. Trebuie sa faceți amândoi in asa fel sa va înțelegi iar el daca nu raspunde acestui fapt atunci doar despărțirea e ultima cale, parerea mea! Fiecare își face dupa propria lui gândire! Te pup! ❤

| Florentina9210 explică (pentru Popanamaria):

Asa este. Trebuie sa faci alegerea potrivita in viata. :*