| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre comentariul acestei profesoare relativ la cel al altei profesoare?

Maricica:
"Bine ca esti tu desteapta si cunoști gramatica limbii romane! Sa inteleg din comentariul tau, doamna cadru didactic de limba engleză/religie, ca aici comentează doar profesorii? Părinții si elevii chiar nu contează? Si macar daca tot te dai desteapta si faci analiza pe text scrie corect " cu cratima ca avem" cred ca doreai sa scrii "cu cratima pentru ca avem", nu? Dar nu te-ajutat degetul! Dar tu nu critici pe nimeni, noooo. Daca era Maria in fata ta ii dadeai si una dupa cap! Cata mizerie!"

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu imi plac profesorii care se cearta...
Nu am nicio parere doar ca discutiile de genul trebuie tinute departe de elevi.

Elevii vin la scoala ca sa invete *sau macar ca sa faca prezenta si sa ia 5*, nu ca sa auda barfe despre disputele dintre 2 cadre didactice.

Uite de asta este Romania asa cum este.
Cum sa se inteleaga elevii daca aceste cadre didactice *colege presupun* nu sunt in stare sa poarte o discutie civilizata prin care sa solutioneze conflictul?

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

E un comentariu scris pe net in care denigreaza clar numele colegei careia i se adreseaza.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Din pacate, adevaratii profesori cu clasa au cam disparut fiindca au iesit la pensie. Locul lor este acum ocupat de niste gaite care au terminat fie facultati slabe de stat sau particulare.Lipsa lor de educatie si imaturitatea isi spun cuvantul in scolile actuale.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Din nefericire am si eu profesori care nu se inteleg intre ei...
Daca nu sunteti profesor titular in acea scoala atunci cred ca puteti sa dati teste pentru alte scoli/licee *pentru posturi de titulari*

De asemenea puteti incerca sa nu mai stati prin cancelarie sau sa veniti la scoala numai pentru elevi. Profesorul meu de engleza din 7-8 statea cu noi in pauze sau se plimba pe coridoare/curtea scolii. Se ducea in cancelarie numai cand trebuia sa ia un catalog.

8 răspunsuri:
| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Doamna Grozava, va recunosc dupa sandale.

| anonim_4396 explică (pentru Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends):

Cum asa?

| anonim_4396 explică (pentru Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends):

'Ai lasa-ma! Pe bune?

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune, v-ati schimbat putin de cand nu v-am vazut.

| anonim_4396 explică (pentru Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends):

Inseamna ca esti cu ochii pe mine! Cam mare obsesia totusi! Dar ce te tot framanta sau care e problema cu sandalele? Ce au, nu sunt bune?