| anonim_4396 a întrebat:

Cine are dreptate in acest dialog?

"Maricica:
Bine ca esti tu desteapta si cunoști gramatica limbii romane! Sa inteleg din comentariul tau, doamna cadru didactic de limba engleză/religie, ca aici comentează doar profesorii? Părinții si elevii chiar nu contează? Si macar daca tot te dai desteapta si faci analiza pe text scrie corect " cu cratima ca avem" cred ca doreai sa scrii "cu cratima pentru ca avem", nu? Dar nu te-ajutat degetul! Dar tu nu critici pe nimeni, noooo. Daca era Maria in fata ta ii dadeai si una dupa cap! Cata mizerie!

Reply
Marie:
"Am scris putin mai conventional si atata tot.Am considerat ca nu scriu intr-un document oficial,ci pe net.

Tu stii si mai bine gramatica limbii romane, doamna cadru didactic de limba franceza!(IM)

"Dar nu te-ajutat degetul!"(citat de la tine, cuvintele sunt de prisos pentru un asemenea cadru didactic!)

Zau?"

4 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

E o cearta pe internet si nu ar trebui sa o puna nimeni la suflet. Acesta este unul din punctele bune ale netului, se pot desfasura conflicte fara a ajunge la altercatii.

| anonim_4396 explică (pentru pufulescu):

Lol,paruaiala e doar la PC, slava Domnului!

| Printesa10TM a răspuns:

Marie are dreptate.

| n1445 a răspuns:

Daca te referi la greselile gramaticale, niciuna laughing