| lazzaruss34 a întrebat:

Ce părere aveți despre fetele foarte băiețoase? Mă refer la fetele care înjură mult, joaca fotbal, dau petarde, urăsc machiajul, au prieteni buni băieți etc

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cele insirate de tine nu spun despre ele ca ar fi foarte baietoase, sunt o gramada care au prieteni buni baieti, o gramada evita machiajele pe tenul lor (aici poate fi atat avantajos cat dezavantajos, daca e pus cu simt de raspundere nu are ce sa iasa rau), daca dau cu petarde probabil o fac de fun sa vada si ele cum e senzatia aia, mai rar totusi sa dea fetele cu petarde, majoritatea din ele se sperie de pocnitura lor, tresar imediat.
Daca injura prea mult probabil sunt niste adolescente care vor sa para ceea ce nu sunt, e normal sa mai injuri din cand in cand mai ales la nervi dar daca vocabularul tau e reprezentat din injuraturi inseamna ca esti un om limitat indiferent de ce sex vorbim.
Cat despre fotbal e ok, si eu am avut prietene in copilarie care jucau fotbal cu noi baietii, ne faultau de ne rupeau picioarele cand iti bagau o cioaca in tibie : ) ) sau in glezna, sunt o gramada fete care joaca fotbal la cluburi profesioniste sau doar pentru ca le place, multe urmaresc fotbalul fiind mari microbiste ceea ce mi se pare ceva interesant mie cel putin.
Dar sa raspund totusi pe subiect, nu, nu-mi plac fetele/femeile foarte baietoase, alea tomboy care se imbraca prea masculin, cele care nu prea au femnitate, alea care se rad pe cap sau poarta parul foarte scurt baieteste iar nu-mi inspira feminitate. Imi plac femeile care emana feminitate chiar si de la distanta atat prin aspect fizic cat si prin atitudine.

| lazzaruss34 explică (pentru Drimmero):

Un răspuns de la un om open minded, majoritatea persoanelor adulte cunoscute de mine judeca genul asta de comportament din partea fetelor chiar și eu am fost judecată pentru chestiile astea dar nu cred ca sunt așa grave precum le dramatizează unii

| SilentRain a răspuns:

Bravo lor, le salut și le urez mult noroc in viață
Alea sunt fete care știu ce vor de la viață și nu se pierde în spațiu, doar in bărbat nu se sperie de așa cevalaughing

| siriusblack98 a răspuns:

Nu mi se pare profilul unei fete băiețose. Multe fete preferă să aibă compania unui băiat ca amic deoarece fetele între ele sunt destul de răutăcioase din fire. Cu înjuratul ține de firea fiecăruia, educație și puterea de gestionare a emoțiilor. Fotbalul reprezintă pasiuni și aici nu ne băgăm iar machiajul și petardele nu mi se par obligatorii pentru vreunul dintre sexe.