| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre hateri,ura virtuala?

Ei duc o viata minunata, fericita si atat de mult isi iubesc aproapele incat arunca cu venin, ura peste tot

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă nu putem fi cine am dori sa fim și nu putem face ceea ce ne-am dori în realitate, ne rămân doua posibilitati: visarea sau viata virtuală. Exact cum spui, de cele mai multe ori oamenii care au o viata reala mizerabilă se trezesc mari "justițiari" în mediul online unde considera ei ca fac dreptate, răzbunandu-se pe toți și pe toate pentru dezastrul din viata lor reală.

13 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Si eu am o viata de cacao (poate mai praf ca la altii praf) dar de ce nu fac hate? De ce nu urasc si nu ma razbun? De parca e cineva vinovat ca viata mea e asa si nu am castigat loteria vietii. Eu cred ca e vorba de prostie, nu de viata de cacao sau ca nu e nu stiu ce in realitate, ca daca ii ducea minte isi dadeau seama ca ce fac ei nu ajuta si nu are sens, sa se razbune pe soarta lor ca aia e vinovata, nu pe altii care nu au nici o vina.

Eu si aici si peste tot sunt acelasi, nu ma dau altul decat sunt ca nu ma ajuta. Nici visarea nu ajuta ca nu duce la rezolvarea problemelor, stam asa, ce sa facem, si asa faceam la orice varsta. Ca si cu parintii, nu au avut averi, dar nu ii condamn, condamn soarta, ca ce vina au ei? Altii "aaa mama, tata nu mi-ai dat", pai de unde sa dea? Mda, mama s-a nascut in familie de tarani, copiii lui Ceausescu in familia aia, asta e.

De exemplu avem un hater pe softpedia, din 73 de moderatori, 12 super moderatori si 2 admini, doar un moderator (bine ca nu e super mod sau admin) e veninos si se poarte execrabil cu lumea, este ala care modereaza pe Life &Entertainment - Sexy Lounge - Intrebari sexistentiale. Feriti-va! Am print screens ce face, sa nu zica cui zic ca vb aiurea, sau asteptati-va sa luati suspend din nimic si puncte. E un exemplu. Ce vina avem noi de problemele lui din viata?
Evitati aria, mai bine postati la dezbateri unde e permis orice subiect chiar si de intrebari existentiale, ca sa ocoliti acolo, ca la dezbateri nu modereaza el, Iar daca un mod vrea sa mute, ziceti de ce sa nu mute pe privat. Si-a batut joc de mine in ultimul hal si de altii, m-a suspendat, mi-a dat puncte de pomana, am raportat cu dovezi, nu s-a facut nimic. Am dat exemplu asta, ca cine ajunge pe o pozitie mai sus si e hater, e jale.

Dar sunt si useri care-s asa, invidosi, rai, asa cum exista si aici cativa.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

De ce nu il dati afara?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu se poate, adminul. tacit il accepta orice face. Nu se poate face nimic in acest caz. Pacat. Privilegiati sunt super mods si adminii, ca un mod nu poate sa se atinga de ei, dar de cei de rand si de alti mods, se poate lega. O nebunie.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Faza era ca aia era categoria mea preferata si sanatate

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Bine, acum nu zic, nu cu toti e asa, doar cand nu ii convine lui ceva! Si e contra chestiei astea cu fizicul, atractie, etc, il deranjeaza si i se pare tampenie sa se vb de asta. Poti sa postezi, daca nu se ia de tine e okey. El avea ce avea cu mine si cu inca 1-2 din cauza acelor subiecte.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Sincer ca fizic e de nota 6, dar, asta nu inseamna ca nu poate gasi o iubita sau ca nu poate fii fericit, asa e lasat de natura ca fiecare sa iti gaseasca jumatatea

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Aici gresesti putin, nu e lasat de natura sa-si gaseasca fiecare jumatatea, insa el daca e de nota 6 are sanse! Dar nu vine la toti la comanda momentul. De ex tatal meu vitreg neamt prima oara s-a insurat la 48 ani si nu prea a avut prietene pana atunci, culmea cu una din Australia! Ca nu s-au inteles si in 98 au divortat, e altceva, si s-a inteles cu maica-mea, ca aveam acolo prieteni de fam si ne-am dus. Aia venise la matusi-sa in satul lui, deci nici macar oras nu e, si s-a trezit cu ea la usa! Matusa a zis "uite un om liber, ce zici?". Deci cand e sa fie, e. Dupa aia la 54 ani cu mama s-a inteles mult timp pana ce a decedat el la 72 ani, aia e.

| mentholinks a răspuns:

Trebuie sa se descarce si ei de frustrari si fiind lasi unde sa o faca si ei?

| Alexandrionelu a răspuns:

Ai avut vreodată oroarea de a cunoaște un asemenea hater in realitate? Eu da și am fost surprins. Pe net avea niște boase de taur, în realitate era genul de om pe care dacă îl călcai pe picior îți zicea el "scuze" laughing

| RAY a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Nu,dar m-am cunoscut cu cateva persoane de pe internet, aveau o viata trista, demna de toata mila

| RAY a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Corect

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrionelu):

Hai ca ma consider Hater., dar daca cineva ma calca pe picior intentionat nu iasa prea bine ca is si psycho pe langa.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Foarte adevarat.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru RAY):

Dacă nu putem fi cine am dori sa fim și nu putem face ceea ce ne-am dori în realitate, ne rămân doua posibilitati: visarea sau viata virtuală. Exact cum spui, de cele mai multe ori oamenii care au o viata reala mizerabilă se trezesc mari "justițiari" în mediul online unde considera ei ca fac dreptate, răzbunandu-se pe toți și pe toate pentru dezastrul din viata lor reală.