| euforiaa a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica romaneasca a unor formatii precum Holograf, Directia 5, Vunk, Voltaj? De ce credeti ca nu se mai asculta atat de mult precum muzica de club? Eu personal cred ca melodiile acestor trupe, pe langa faptul ca au versuri inteligente, iti si transmit niste sentimente >8-

2 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Holograf, Directia 5, Vunk, Voltaj...sunt doar mediocrităti din lumea rock-ului românesc. Vunk şi Voltav (voltajul nou) nici nu prea aş îndrăzni să-i încadrez la genul ăsta de muzică.
Sunt o mulţime de trupe de la noi,care chiar merită să fie ascultate,cum este Trooper,Phoenix,Cargo,Pasărea Colibri,Truda,Bucovina...
Desigur,dacă compari trupele spuse de tine cu muzica de club da, sunt cu mult superioare. De fapt, orice zgomot îi este superior muzicii de club. Dar, trebuie să ai orizonturi deschise, şi să ştii că muzica bună nu se opreşte la Holograf şi voltaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica de club e muzica ce prinde acum la majoritatea tinerilor. E trist ce-i drept, dar nu avem ce face.