| MihaiMB a întrebat:

Ce părere aveți despre rețelele de socializare? Eu unul, am una proastă pentru că te pot distrage și în general, lumea acolo își arată adevărata față, într-un mod negativ, din păcate.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu retelele sociale sunt problema, ci felul in care le folosesti.

| MihaiMB explică (pentru suntserios):

Foarte corect, eu mă refer la faza la ce se promovează pe acolo că felul în care eu le folosesc, eu stau să învăț lucruri utile acolo, nu să mă uit la tot felul de persoane care doar fac entertainment.

| BobTheCat a răspuns (pentru suntserios):

De acord! Din pacate, unii oameni le folosesc in moduri stupide rau de tot.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce cauti acolo, daca ai o pareare proasta?
Dimptriva!
Pe site-urile de socializare lumea nu-si arata adevarata fata, acolo sunt ceea ce in viata reala nu pot fi: smecheri, aroganti, gomosi, mincinosi, laudarosi samd.

| MihaiMB explică (pentru Violleta2022):

Eu am spus ca eu chiar nu intru acolo, in trecut mai am stat, dar mi-am dat seama ce se petrece. A fost doar o intrebare generala. Diferenta este ca in realitate nu li se permite sa faca ce fac pe retele persoanele de genul daca ar putea, eu cred asta s-ar aplica si in realitate, alta chestie este ca foarte rar se ajunge sa se suporte niste consecinte pentru actiunile facute acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are o parte foarte întunecată și murdară care întunecă sufletele și inima oamenilor au ajuns să-și vândă sufletul și inima pe rețele astea de socializare și cel mai grav este că copii au ajuns să nu-și mai trăiască copilăria toți au tablete și telefoane in mână și copii pot accesa fără că ei să-și de seamă doar dintr-un reclama inadecvat și erotici anumite site-uri care le poate afecta sănătatea copiilor iar pe dă altă parte nu toți adulți folosesc cu Adevărat înspre bine lor internetul...nu dau numele la acele site-uri căci nu vreau săle promovez prostia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii sân cei mai expuși la mizeria de pe internet si in felul ăsta fără că noi sâne dăm seamă copii se expune multi probleme grave pe care nu sânt loate deloc în mare parte a părinților lor în seriozitate cum ar fi filmele Pentru adulți copii le pot accesa și dintr-o greșeală și uite așa sănătatea lor este expusă multor probleme de sănătate gravă.

Filmele pentru adulți poate afecta sănătatea omul grav de rău grav le întunecă sufletul mintea sănătatea și viața ajunge dependenți obsedați sexului de filme po. și în felul sănătatea le afectează toată sănătatea.

| MihaiMB explică (pentru anonim_4396):

Într-adevăr, când merg pe stradă aud majoritatea copiilor că înjură sau vorbesc urât, de cum are loc reproducerea nici nu cred că mai are rost să îî întreb că 100% sunt experți și acolo. Cumva ar trebui limitat accesul minorilor pe site-urile cu filme pentru adulți. Nu doar că își distrug copilăria, dar afectează foarte tare vederea pentru că din ce am citit când ne uităm la un ecran foarte mult, nu ne mai vine să clipim din ochi la un ritm normal ci la unul mai lent din cauză că ne captivează și ne facem să stăm acolo foarte atenți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiMB):

În mare parte agresiunea înjurăturile pe care le manifestată de copii sunt din lipsa părinți lor lor în educația lor si implicare Adevărat a părinților ei îi lasă sa creacă pe stradă creazănd grav de prost ca dacă ei cresc pe stradă ajunge"descurcăreți"mare greșeală mare rău de tot de asta ajungi multi din ei sa consume substanțe necive și să consume alcool și bătură că pe apa minerală ei nu-s deloc conștienți de faptul că copii lor sunt expuși grav la orice prostie pe rețele de socializare și lasă să se uite la ori-ce mizerie in felul asta copii incep să-și descarce singuri aplicațiile de tikok și altele mult mai grave ajungănd săi scape din mâini pe alte mâini murdare săle bage nu mai prosti in cop la copii

Filmele pentru adulți sânt cele mai nocive pentru orice vârstă a omului îl nenorocește pe om îl face obsedat sexual și bolnav mintal ajunge să facă oamenii sa se judece între ei și femeile și bărbații ajunge să se unească unul pe celălalt și de aicia apare multe cauze de misogini agresivitatea obsedați sexuali

Da ecranele de la ori-ce telefon afectează cu Adevărat sănătatea ochilor noștri dacă stăm pe telefonul cu orele ne poate afecta vederea și sănătate tot o dată bine înțeles

| Lupică27 a răspuns:

Niste mizerii care distorsioneaza realitatea si acolo poti fi cine vrei fara sa existe consecinte.
Au distrus conexiunile intre oameni, i-au depersonalizat si au schimbat perceptiile asupra relatiilor si prieteniilor.

| MihaiMB explică (pentru Lupică27):

Eu mă cam feresec de persoanele care trăiesc doar acolo, mă refer la cele de la care nu am ce învăța într-un mod pozitiv și își petrec 24 din 24. Cum a spus suntserios, mai contează și modul în care sunt folosite.

| Lupică27 a răspuns (pentru MihaiMB):

Stiu, aia care a nascut muierea poza, bea o cafea poza, s-a dus sa se c a c e poza, a dat o basina poza.

| MihaiMB explică (pentru Lupică27):

Da, că până la urmă, nu interesează pe toată lumea ce face cineva acolo, plus că se dă o impresie cum că aceea persoană nu are altă ocupație. Singura excepție este doar în cazul în care se produc bani de acolo, altfel nu.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lupică27):

Muieretuuu skull

| MihaiMB explică (pentru Hyperion7):

?

| Hyperion7 a răspuns (pentru MihaiMB):

Nimic,nimic, glumițe între tovarăși feat Lupica27

| LisaJulie a răspuns:

Nu prea au făcut bine oamenilor după părerea mea, mai ales generației Z și Alpha care din cauza lor se ajunge la obsesie fata de propria imagine și la narcisism! După părea mea Tik-Tok și Instagram au făcut cel mai mult rau copiilor deoarece pe aceste rețele de socializare exista din ce în ce mai mult conținut obscen! Eu as vota interzicerea respectivelor site-uri pentru minori

| MihaiMB explică (pentru LisaJulie):

Sper să se întâmple deoarece copii trebuie să mai crească să își dea seama cum să le folosească într-un mod sănătos, problema este că nici părinții nu prea au timp să vadă ce fac ei acolo din cauza locului de muncă... să îi ghideze în alegerea unor modele.