| Aoxkajcjw a întrebat:

Ce pica intr-un examen din gramatica limbii romane? niste ex sa inteleg si eu

3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Depinde de ce examen vorbim.

| Michaeel a răspuns (pentru Michaeel):

In ce clasa esti? Imposibil sa nu fi dat un examen din gramatica.Gramatica se refera la reguli de scris si de vorbire corecte, felul in care limba trebuie vorbita si scrisa. Prin ''Depinde de ce examen vorbim'' m-am referit la faptul ca fiecare examen de gramatica e diferit.Este un examen la scoala? Este un examen din materia unei anumite clase? Probabil vei da din parți de vorbire/propozitie.

| Aoxkajcjw explică (pentru Michaeel):

Examenu de la academia de politie.