| DavidDavidIulian3434 a întrebat:

Ce pot face ca sa ma relaxez? Si sa reduc din stres?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu remedii naturale sau alimente care te-ar ajuta sa reduci din stres. Cred insa ca schimbarea vine din tine si de cum vezi tu lucrurile. Azi e veneri. Daca maine si poimanine esti liberi, aloca-ti un timp numai pentru tine si fa ceea ce iti place. Citeste o carte buna, fa-ti mancarea preferata, scrie despre lumea inconjuratoare, suna-ti o ruda, picteaza, asculta muzica, joaca-te cu animalul tau de companie, daca ai. Ecranele provoaca anxietate, incearca sa le eviti. Daca nu vrei sa stai singur, gaseste-ti un prieten si faceti o drumetie pe munte sau mergeti intr-un mall. Sau uitati-va la un film, asta nu se pune ca ecran, daca este parte dintr-o iesire. happy Poti invita acasa rude sau prieteni si sa va jucati jocuri de societate, eu le ador (Catan, Dixit, am si extensii) happy Chestia e sa faci ceea ce iti place si sa pui toate grijile si problemele inutile cotidiene deoparte, cel putin pentru un timp.

1 răspuns:
| VictorJulien a răspuns:

Ascultă muzică clasică, citește o carte, plimbăte, poartă conversații cu persoanele plăcute ție, etc.