| Miky0945 a întrebat:

Cine credeti ca este mai puternic acum(manga) sasuke sau naruto?

Răspuns Câştigător
| AllyLove a răspuns:

Cu siguranta naruto deoarece are controlul asupra lui kuuby si stapaneste si multe alte tehnici uimitoare

15 răspunsuri:
| RoseQueen a răspuns:

Scuze ca va contrazic.Nu stiu ce sa zic Naruto sau Sasuke. Pentru mine Sasuke! Oricum el are controlul asupra demonului cu 4 maini de la semnul blestemat al paradisului de la Orocimaru deci... Unde mai pui ca el deja a murit (oarecum) odata.

| Miky0945 explică (pentru RoseQueen):

Sasuke nu mai are semnul blestemat de la lupta cu itachi, cand acesta a folosit sabia aia si i l-a inlaturat tongue

| RoseQueen a răspuns (pentru Miky0945):

Pai, da, dar asta e altceva... Oricum Sasuke pluseaza dublu pentru orice realizare a lui Naruto si nu ar da inapoi de la nimic oricat de greu ar fi, la fel si Naruto. Daca e s-o iei asa Naruto ba lupta sa-l salveze, ba sa-l omoare. E cam indecis :-). Ideea e oricum ca Naruto e foarte puternic, dar nici Sasuke nu e mai prejos.Eu tin cu Sasuke pentru ca am inclinatie mai mare spre partea negativa cum s-ar spune si pentru ca mi-e practic ca un frate.Recunosc totusi ca in afara de culoarea parului nu ne aseamana nimic, sau chestii sin trecut, dar gandirea zice ca e unei singure persoane(DE ASTA IN CLASA A 3-A CAND APARUSE ANIMEUL mi-am luat porecla de Miss Sasuke bleah! IIar mai apoi m-au strigat ca nesimtiti nevasta-sa. Oricum lucrurile s-au dus de mult...

| Miky0945 explică (pentru RoseQueen):

Si eu cand a aparut prima data, tot la fel eram clasa a3a, vorbeam la scoala numai despre naruto, dar xcum eu nu mi-am luat nicio porecla sau ceva de cenul big grin

| RoseQueen a răspuns (pentru Miky0945):

Deci acum esti in a 7-tea?
Oricum, inteleg si eu eram la fel, dar am avut colegi mai bleah se pare.

| Stefan23k23 a răspuns (pentru RoseQueen):

Ba scuze ca raspund dupa 6 ani laughing) lol... dar parerea pe care ai avut-o a fost gresita...Naruto este mai puternic decat sasuke deoarece are vulpea iar vulpea este mai puternica decat semnul blestemat si puterea lui. pana si vulpea e mai puternica decat Orochimaru iar semnul de la el deci nu ar putea da mai multa putere decat are happy

| cryptobiologist a răspuns:

Naruto:XDar nu ar trebui sa subestimam ochii lui Itachilaughing

| Mitsuri10 a răspuns:

Poi cu siguranta Naruto

| DarkRoses a răspuns:

Naruto:X

| Legend123 a răspuns:

Miky iti raspund eu..corect la intrebare. naruto este la fel de puternic ca si sasuke momentan dar totusi sa fim seriosi este personajul principal si este si copilul profetiei ..este posibil sa posede rinnenganul ca si eremitul celor 6 cai si va despartii din nou pe 10 cozi in cele 9 bestii..de fapt 7 ca 2 nu au contribuit decat o parte din chakra lui 9 cozi si 8 cozi dar ma rog. o sa posede rinnenganul va deveni la fel de puternic ca eremitul celor 6 caiwinking stiti cand este in modul lui 9 cozi are acele semne pe piept. cum avea si eremitul celor 6 cai ..si dupaceea va deveni hokage..deci intr-un final naruto va poseda o putere mult mai mare decat sasuke si decat orice alt shinobi happy sper ca ti-am fost de ajutor

| Purification a răspuns:

Naruto.
Dar si Sasuke este puternic

| cobra207 a răspuns:

Naruto nu are controlul superm asupra Kyūbi no Yōko precum il are Bee asupra Hachibi, dar totusi cat poate controla e de ajuns. Desi hai sa recunoastem sa Sasuke va fi foarte puternic ca de obicei, fara sa-mi dau seama cum reuseste ca nu face nimic important, nu se antreneaza, nu lupta, doar are acum Eternal Mangekyō Sharingan dar in rest normal nu ar fi cu nimic mai puternic. Dar nu-ti face griji cu siguranta Naruto e mai puternic pana la urma se manga-ul se numeste Naruto, nu?

| stefan60 a răspuns:

Naruto

| HS04052000 a răspuns:

Sunt la fel de puternici deoarece Eremitul celor 6 cai le da aceeasi putere. La finalul anime-ului se mai bat odata, dar niciunul nu moare.

| eunualcineva111 a răspuns:

Sasuke mi-a placut mereu genul lui dar si fiindca pare pic mai puternic asa mi se pare mie