| anonim_4396 a întrebat:

Cine credeti ca este principalul vinovat pentru situatia actuala a Romaniei?

Răspuns Câştigător
| hippiemuslim a răspuns:

Românii, BOR, fostele guverne, foștii președinți, cu Nicolae Ceaușescu în frunte. Nu văd însă ce rost are să arăți cu degetul.

4 răspunsuri:
| User a răspuns:

Clasa politica.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Toti politicienii, din '89 pana azi. Si nu numai.

| CPR a răspuns:

Cei care au condus revolutia si au guvernat in primi ani dupa ea.Restul clasei politice le-a urmat exemplul(unul foarte prost)
Adevarul este ca romanii in general nau inteles ce inseamna democratia sad

| Clever a răspuns:

Ion Iliescu bineinteles. x(