| Ferenin a întrebat:

Ce credeti despre situatia actuala in care se afla lumea?

Răspuns Câştigător
| anyia a răspuns:

Difera. Una e sa vorbesti despre Romania si alta e sa vorbesti despre New York. Adica acum depinde de oameni cum evolueaza lumea, nu sunt vinovati extraterestrii ci noi, oamenii. Romania se afla intr-o criza nu doar financiara ci si psihica(mentala) de foarte mult timp. Priveste la generatiile care urmeaza, ce sa le ceri lor daca cultura a disparut?!? Majoritatea copiilor sunt rasfatati de catre parinti, la licee/facultati intri cu sacosica, la televizor vezi numai "vedete" pline de plastic in ele...asa ca la ce sa ne mai asteptam? Unii o duc binisor, exista oameni care inca mai au respect pentru semenii lor, de altfel inca se mai inventeaza sau descopera anumite lucruri, dar in America, Rusia, China, Japonia etc. Bineinteles exista si acolo specimene cum sunt si la noi, dar poate ca este putin mai mult bun-simt si responsabilitate. In fine, e un dezastru sa stai si sa te gandesti ca unii se omoara, pentru ce? Lumea toata a innebunit, si slabe sanse sunt sa revenim la normalitate. Imi pare rau ca am ajuns sa traiesc in 2011 si sa-mi dau seama ca uneori as vrea sa nu ma fi nascut niciodata. Ma gandesc ca, daca as fi trait prin 1200 poate era altceva, dar acum? Bine, trebuie sa privim si partea buna a lucrurilor deoarece exista si locuri frumoase in care te relaxezi cu adevarat pe aceasta planeta, dar pacat de oameni!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Suntem cam pe ultima sută de metri în faţa dezastrului total. Mai putem repara sau măcar stopa declinul, dar asta ţine numai de noi.

| OptimusPrime a răspuns:

Evolueaza in prost!

| zacrazy a răspuns:

We're screwed laughing

| DeeaLove4 a răspuns:

Buna:*Pai cum sa incephappyavand in vedere ca suntem o generatie de handicapatilaughingnu prea am ce sa credhappypana si profesorii au innebunit:-s