| cr9 a întrebat:

Cine imi spune o gluma la care sa rad primeste funda. funditalove struck?

Răspuns Câştigător
| NighTy a răspuns:

1.Cica s-a inventat un robot care prinde hoti. In China a prins in 5 minute 100 de hoti, in America a prins in 5 minute 200 de hoti, in Romania in 5 minute s-a furat robotul
2.Intr-o zi invatatoarea ii pune pe copii sa zica ceva comestibil.

Ion:

-Marul

-Corect

George:

Rosia!

Corect

Bula:

-Lampa!

-Cum ma bula?

-Pai aseara l-am auzit pe tata cum ii spune lui mama:Stinge lampa si ia-o-n gura!
3.
Se deschide un nou magazin numit Gaurica.Magazinul era condus de Tica si Tache.Se duce in prima zi bula si era la magazin doar Tica.

-Aveti tus?

-Da dar nu pot vinde fara fratele meu Tache

Vine a doua zi cand era Tache.

-Aveti tus?

-Da dar nu pot vinde fara fratele meu Tica.

Vine a treia zi cand erau amandoi.

-Aveti tus?

-Nu avem.

Iese Bula nervos si isi zice in gand:

-Cand fu Tica nu fu Tache, cand fu Tache nu fu Tica, cand fu Tica si fu Tache nu fu tus la gaurica

2 răspunsuri:
| inna_8632 a răspuns:

Doua fantome; una celeilalte:
-Tu crezi in oameni?

Pe strada se jucau doi copii: pe unul il chema Ion si pe celalalt il chema maica-sa.

| TyTy_9093 a răspuns:

Ion si Vasile in L. A. se cazeaza la un zgarie nori, liftul defect, incep ei sa urce pe la etajul 15:
-Bai Ioane' trebuie si iti zic ceva!
-Las-ma, Vasile, zici cand ajungem sus~
Mai urca vreo 10 etaje:
-Bai' Ioane trebuie si iti zic ceva ma!
-Ma, lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici sus!
Ajung sus:
-Bai Ioane am uitat cheia la receptie!
Incep ei a cobori la etajul 35:
-Bai' Ioane trebuie si iti zic ceva!
-Las-ma ca si asa is obosit, imi zici jos!
La etajul 15:
-Bai' Ioane da chiar trebuie si iti zic ceva!
-Imi zici jos, ma Vasile!
Ajung jos:
-Ba' Ioane' tu chiar nu sti de gluma?