| RosaliaOriginala a întrebat:

Cine mai este de parere ca persoanele care cred in extraterestrii, ozn-uri, fantome, demoni, spirite, monstrii, dimensiuni si alte chestii de genul au probleme mintale?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce mi-ar păsa de persoanele cărora le pasă de ceea ce cred alte persoane?
Trăim printre oameni care nu se spală pe mâini după ce se șterg la khur, iar tu te agiți pentru câțiva aerieni?

| CostinAlamariu a răspuns:

Nimeni. De ce să aibă probleme mentale oamenii astia? Dar oamenii care cred în capitalism, marxim, liberalism, dar oamenii care cred în moralitate dintr-o perspectiva materialista? Astia n-au probleme mentale? În fond ambele categorii sunt o serie de credinte.

| wildthing a răspuns:

Hmm, inseamna ca eu am probleme mintale, pentru ca mi se pare imposibil sa nu existe extraterestri... absolut imposibil.winking

| RosaliaOriginala explică (pentru wildthing):

Ai vazut vreun extraterestru? Nu. Prin urmare nu exista

| Hammurabi a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Ți-ai văzut vreodată inteligența? laughing

| Theo94 a răspuns:

Cei de la N.A.S.A. cred ca exista viata extraterestra chiar daca inca nu sa descoperit nimic. Inca nu avem tehnologia necesara. Existam intr-un univers extrem de vast care este in expansiune si extrem de complex.
Printre altele cei de la N.A.S.A. au programe pentru descoperirea si studierea planetelor sau a lunilor care se afla in zona habitabila in jurul unei/unor stele si care pot sustine viata fie ea te tip microbian sau mai complexa, chiar civilizatii avansate.

https://astrobiology.nasa.gov/......dsay-hays/

https://astrobiology.nasa.gov/about/

https://astrobiology.nasa.gov/......-humanity/

https://astrobiology.nasa.gov/search/?q=aliens

| Theo94 a răspuns:

O.Z.N este acronimul pentru obiect zburator neidentificat, in engleza este U.F.O. sau mai nou U.A.P. (unidentified aerial phenomena).
Un ozn poate fi orice care zboara si nu a fost inca identificat : o pasare sau un stol de pasari, drona, avion, etc. sau ceva inexplicabil inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trist! sad Foarte trist că asta crezi tu despre noi. sad

Mă mulțumeam măcar cu eticheta de om colorățel și ușor țicnit, un om cu o imaginație prea bogată, evident asta din perspectiva voastră a celor care nu cred, că restul care credem nu vedem nicio problemă și nu e doar pură fantezie, entitățile alea chiar există, unii dintre voi chiar le aveți pe umeri și voi habar nu aveți. Dar deja să ne vezi ca pe niște bolnavi psihic, mi se pare trist, foarte trist. sad

| SmartASS123 a răspuns:

Uite un utilizator intelept, care isi bate joc de cei care cred in ceva mai mult decat el! Bravo, ai reusit sa te autoproclami arbitru al sanatatii mentale! Dar sa-ti dau o veste proasta: credinta in extraterestri, ozn-uri, fantome, demoni, spirite, monstrii, dimensiuni si alte chestii de genul nu este considerata o problema mintala. Ba mai mult, exista multe teorii si dovezi care sustin existenta lor. Dar hei, cine mai are nevoie de fapte si argumente cand poate purta o conversatie in mod toxic si arogant, nu-i asa?

| FirstPlayer a răspuns:

Dar tu ce probleme ai daca amesteci extaterestrii ozn-urile cu demonii si spiritele? Pentru tine e tot aia? Sunt tot pe-acolo?
Sau nu prea stii ce ai vrut sa intrebi?

| DragosBira a răspuns:

Universul asta e atat de imens incat ar fi o mare prostie sa credem ca suntem singuri in univers. Si mai ales faptul ca americanii au capturat ozn-uri cu fiinte extraterestre la bord chiar daca erau moarte totusi e o dovada de netagaduit.
Tu nu prea ai citit nimic pe tema asta? Sau consideri ca o sa ai probleme mintale daca citesti?