| ionutt567 a întrebat:

Este sinuciderea o soluție?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde, pentru unii este pentru altii nu

| RAY a răspuns:

Nu poate exista un raspuns absolut, subiectiv vorbind depinde, daca x sufera de o boala si sufera mereu si nu sunt de suprvetuire ce rost mai mare sa traiasca, dar nici nu sunt pro gen nu mi-a dat like pe Facebook ma sinucid, trebuie mers la un psiholog, terapie, cautat toate modalitate, sa ai interesul sa traiesti

| gemeni6226 a răspuns:

De ce sa mori tu? sa moara cei care te fac sa suferi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu se stie, nimeni nu a aflat daca a fost o solutie buna sau nu. Te-ai prins?winking

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu din moment ce ai langa tine persoane dragi, o viata decenta si bani destui!
Intotdeauna e ceva pentru care merita sa lupti in lumea asta, nu trebuie acum sa lasi greutatile sa te doboare!

| CleanHeart a răspuns:

Doar prosti sa fim, cand naiba o sa mai avem o viata cu atatea surprize, fericire si amestecata cu de toate, eu zic ca e mai fain sa lupti pentru ca asa o sa vina si cele mai frumoase clipe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru indivizi ca Morbid, xeum, Hecate, Vikaa

| User23434 a răspuns (pentru anonim_4396):

Câtă ura, probabil n-or sa mai doarmă noaptea din cauza răspunsului asta. rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu crei in Dumnezeu si intr-o pedeapsa divina, da.O solutie perfecta.

| Vikaa a răspuns:

Nu.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Este o pla, sincera sa fiu

| User23434 a răspuns:

Pentru cei cu slabi ca și caracter da... Nimeni nu a zis ca viata e ușoară, și nimeni nu are dovada ca după ce mori exista rai/iad/reincarnare, asa ca viata trebuie trăită, nu sa faci ceva regretabil.