| SweetySweet a întrebat:

Credeti ca cenzura ar trebui desfiintata?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| mona a răspuns:

Nu prea cred

| Wehrmacht a răspuns:

Da.Nu te obliga nici dracu' sa asculti ceva sau sa vezi ceva daca nu-ti place.

| zurick a răspuns:

Cu cenzura sau nu e cam aceeasi lucru happy

| zurick a răspuns:

Adica n-ar fi o diferenta considerabila daca se va folosi incontinuare sau daca nu.Principala problema ar fi colectivul nu programele TV.
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Oricum sunt cenzuraţi doar anumiţi oameni, deci nu-i văd rostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut si total de acord cu desfintarea cenzurii.
Toti vor ca la televizor sa nu existe injuraturi, si la ce bun daca in realitate toti injura? Vorba aia,, Du-te la un copil de 6 ani sa-i zici ca l-a adus de barza ca iti zice sa-i su.gi ***''
In filme este nevoie de un anumit fel de limbaj pentru conturarea unei personalitati.Nu mi se pare natural cand un criminal primeste un glont in umar sa zica,, Of, firar''.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica e ok sa vezi intr-un film violenta reala(fizica), scene in care oameni mor in cele mai brutale secvente, dar doamne fereste sa injuri.
E absolut normal sa existe scene in care sunt violate femei, dar daca exista o scena in care un personaj sa spuna,, o *** pe maicata'' BinLaden e copil pe langa el.

| ionutzzC a răspuns:

Da