| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca moartea este umbra care face ca realitatea sa para alb negru pentru multi? Eu nu ma gandesc la moarte ca la un sfarsit de viata, pentru mine moartea e un mister.Traiesc prezentul si imi venerez corpul,nu gandesc atat de logic, ii consider pe cai care gandesc logic niste nebuni.Traiesc eternitatea,nu am timp sa vad realitatea ca pe ceva urat,realitatea e urata pentru multi deoarece ei au un stil de gandire matematic, nu creativ.Ne gandim prea mult la moarte si ne asemanam corpurile cu niste cadavre,suntem prea atenti la partea medicinala si carnala a corpului in mare parte,nu la partea creativa,si nu ar trebui sa gandim asa,corpul trebuie venerat ca nu suntem cadavre, nu?

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Multi suntem intr-o continua agonie de cand ne-am pierdut copilaria.

"ii consider pe cai care gandesc logic niste nebuni."
Toti gandim logic intr-un fel sau altul.
Cunoasterea in orice fel e distructiva.
Viata frumoasa de care vorbesti tu se gaseste exclusiv in copilarie.Adevarata viata.