| trocadero a întrebat:

Credeti ca ne nastem cu un destin n viata? Credeti ca fiecare din noi se naste "programat" in viata pentru ceva? Credeti ca unii se nasc norocosi si au noroc toata viata si sunt fericiti datorita norocului ce il au de cand s au nascut iar altii se nasc fara pic de noroc si se lupta o viata pentru a obtine ceva? Sau fiecare si-o face cu mana lui?

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu.
Și da, Nu!
Destinul ți-l faci singur. Viața ta, decizia ta.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru LoveSleep):

Si totusi, de ce nu am putea spune la fel de bine ca luam deciziile pe care le luam din cauza ca pur si simplu asta ne e destinul, sa zic asa?

| LoveSleep a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Pentru că orice "destin" ai avea poți să-l schimbi în orice moment după cum vrei tu. Dacă faci asta, de ce l-ai mai numi astfel?

| KamaSutra a răspuns:

Sunt de acord cu LoveSleep. Destinul si norocul ti le faci singur, in functie de deciziile pe care le iei, de experienta pe care o ai.

| Mayar a răspuns:

Eu nu urmez ideile lui Jean Calvin, deci nu cred prostia asta.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

Pare sa citeze din ceva New Age. Sminteli.

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

Exact.hee hee

| Lawliet14 a răspuns:

Cineva vorbea de destin si soarta. Soarta cica ti-ai stabili-o tu, daca ajungi acolo sau nu. La maxim.