| acdcfan a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii se apropie avand in vedere societatea de astazi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric, da! Am, in acest sens, o informatie f. credibila; ieri de dimineata m-a sunat un prieten care locuieste la et. 10 al unui bloc situat in apropierea autogarii Militari si ce crezi ca mi-a zis? ei bine, cica... iesise in balcon sa fumeze o tigara si a vazut cu ochii lui ca, la intersectia bulevardului Pacii cu str. Apusului, un echipaj de la politia circulatie tocmai ce constatase ca "personajul" in cauza (el, sfarsitul lumii!), aflat la volanul unui autoturism cu care intrase in Bucuresti (din directia Pitesti), se gasea intr-o stare avansata de ebrietate si a refuzat sa se supuna probei cu etilotest; in urma acestui refuz politistii l-au retinut pentru a-l conduce la institutul M. M. in vederea recoltarii de probe biologice. Ceea ce s-a intamplat ulterior -pana la ora asta- cu sus-numitul "personaj" si unde s-ar putea afla el acum, nu mai stiu. Sper, totusi, ca se gaseste in stare de arest, daca nu cumva -intre timp- o fi sucombat sau s-a sinucis din cauza atator utilizatori ai TPU care nu mai prididesc sa posteze, sufocant, aceeasi idioata intrebare in legatura cu el.

3 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

@pamfletarul, you made my day! Bravo

| vivigirl a răspuns:

Da! La cate distrugeri si inventii s-aufacut eu zic ca da.:-s. Pacat ca trebuie sa se intample ceva ca sa ne dam seama de greseala! sad.

| Dediii. a răspuns:

Mai, nu stiu. posibil. dar avand in vedere ca lumea de astazi e de tot cacatul. adica exemplu. astazi o tipa de 12 ani fuma iarba si algocalmin. nu ar fi imposibil ce zici tu acolo. oricum in 2012 o sa se intample ceva dar nu sfaarsitul lumii, stai linistit/a