| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in D-zeu? Dar in Satana? Dar in ingeri? Dar in demoni?

8 răspunsuri:
| Ryuzaki a răspuns:

Nup, nu cred.Desi mi-ar placea sa vad un demon.

| Paulla a răspuns:

@cŔii interesant ce zici tu acolo. Poate vine si Lucifer.
Dar intrebarea mea pentru tine e: Ce te face sa crezi asa de mult in el?

| Narcis2007 a răspuns:

Daca as raspunde sincer as zice ca cred cel mai mult in demoni si in ingeri, in dumenezeu cred dar mai putin(eu o iau mai mult logic, in religiile actuale sunt inflorituri ale realitatii pentru a atrage cat mai multi adepti), daca as luao logic as zice ca dumnezeu e chiar tot ce ne inconjoara(dumnezeu e materia) iar restul sunt doar niste proiectii a ce ne temem...nu stiu daca e bine ce zic dar eu cred ca exista ceva acolo dar nu cred ca vreo religie e foarte aproape de el, oamenii find intr-un fel "programati" sa creada in ceva

| pinguinuVerde a răspuns:

Cred în toate. dar cel mai mult şi mai mult în Dumnezeu. Oamenii care nu cred sunt doar ateii. dar o să vadă ce au de pierdut. EL o să-şi facă odată şi odată apariţia.

| JimmyThePunk a răspuns:

Eu personal sunt satanist

| PussyfootMissSuicide a răspuns:

Ma.sa cine crezi?
ea nu gandeste singura... ea zice ca ce zice mama asa e.
mai puneti si creierul ala la lucru(aproape inexistent).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M.parerea mea este: daca crezi in d-zeu automat crezi si in ingeri. iar daca crezi in d`zeu si ingeri crezi si in demonithinking
deci raspunsul ar fi simplu: asa cred
mereu fiintele paranormale mi.au atras atentia big grin

| Sixx a răspuns:

Ateuwinking