| Mario1994 a întrebat:

Cum aflu unde sta o persoana? Ii stiu numele femeii pe Facebook. Dar sa fiu mai clara, mama o cauta pe verisoara ei de 20 ani si nu s-au mai vazut, mama vrea sa o vada si sa vorbeasca cu verisoara ei, pe Facebook mama i-a scris ei ceva dar nu i-a raspuns deloc! Vreau sa aflu in ce zona sta, stim noi ca sta in oras! Multumesc.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu gândi negativ. Dacă femeia nu s-a mai logat pe FB, de luni/ani de zile? Trebuie să observi dacă a mai postat ceva în ultima perioadă, în special după data la care i-ai scris...

| Mario1994 explică (pentru floresdemayo):

Postează zilnic poze pe Facebook. Dar e trist că o văd pe mama tristă din cauza ei că e nesimțită! Să nu îi răspundă pe messenger, nici-un numar de telefon, nici nu a fost la mama, o evită! Așa om nu am văzut! Își ignoră toate neamurile, nu înțeleg deloc!

| Mario1994 explică (pentru floresdemayo):

I-am spus mamei ca s-o uite si sa considere ca nu exista ea. Daca nu e curioasa, e si rece, daca nici nu o cauta!

| floresdemayo a răspuns (pentru Mario1994):

E cert, nu vrea să fie căutată. Nu vrea să se știe absolut nimic despre viața ei. Lăsați-o în pace, până la urmă e alegerea ei. Iar dragoste cu sila nu se poate. Mami a ta și-a făcut datoria, i-a trimis un gând. Dacă ea îl respinge, e 'păcatul' ei (cum se zice).
Scrieți-i și de Crăciun, trimiteți-i un gând frumos, dar fără să-i puneți întrebări. Vorbiți-i despre voi și atât. Nu vă arătați curioase de viața ei. Dacă ea simte nevoia să se exteriorizeze, o va face. Eu vă doresc noroc. Și să aveți bucurii!

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa se bage nimeni pe gatul nimanui cu forta.
Daca nu ia raspuns poate nu vrea sa ii vorbeasca si ar trebui sa astepte nu sa ii faceti o vizita surpriza

| Mario1994 explică (pentru Freya1):

Mai, daca ti-ar disparea copilul si nu o sa il vezi 10-20 de ani, tu ce ai face? Nu l-ai cauta pana il gasesti? Nu i-ai duce dorul, nu te-ai gandi la el? Nu ai mai vrea sa il vezi, sa il imbratisezi, sa ii spui ca il iubesti? Nu ai fi suparata, necajita sa nu iti vezi copilul de 20 ani? Ai suferi mult si ai intelege cat de mult ti-ai dori sa fie cu tine copilul! Ce sa astepte? 20 de ani? Daca nu vrea sa ii vorbeasca, o mai poti numi verisoara? Verisoara primara care sa rupa legatura cu toate neamurile!

| Freya1 a răspuns (pentru Mario1994):

Este vorba de verisoara mamei tale nu de copilul ei deci nu este ca si cum nu ar putea trai fara ea.Frate sunteti din acelasi oras femeia nu vrea sa vorbeasca cu maicata o poti obliga sau sa intri peste ea in casa "Vorbeste cu mine ca imi era dor".
Nici eu nu tin legatura cu neamurile mele si verisori primari am pe care i-am vazut o data in viata si sincer sa vina sa ma caute in tot orasu si sa intre fortat in casa si viata mea ar lua nisteb picioare in fund.
Daca am un copil nu il abandonez sau nu il las sa plece fara sa stiu de el si daca prin absurd se intampla il caut eu ca mama nu pun pe alti...

| Aimwork a răspuns:

Buna!
Daca nu a raspuns poate nu isi mai aminteste/ nu vrea sa fie cautata.
Daca insa vrei sa fi sigura contacteaz-o cu alt cont si cu alt pretext.
Nu ai nevoie devadresa ei, ai nevoie doar sa o convingi sa se intalneasca cu tine..si intanplator sa apara si mama ta.
Succes!