| TwixTv a întrebat:

Cum as putea incepe o conversatie cu o fata? In afara de "hei. buna! Ce faci?"

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Poate ca fac misto, altfel cum sa incepi, ca un ciudat (nu zic de tine)? Sa ii trimiti muzica sau citate depresive, ori o gluma expirata? Nu, bro, se incepe normal. Baga un,, cioc-cioc'' la inceput de mesaj si vezi ce iti raspunde, asa se incepe... laughing rolling on the floor rolling on the floor

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa traiesti cum stai cu sanatatea? E un bun inceput

| RAY a răspuns:

Fatuca se uita la poza ta, daca te valideaza iti raspunde orice ai scrie, daca nu te place nu iti scrie, simplu

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Si așa.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

M-am inregistrat pe vreo 10 aplicati de dating, toate fetele se uita la poza, nu cu vrajeala sufletul conteaza, cum naiba stiu ele ce suflet am dintr o poza?
pasul 2, useri populari sunt frumosi, ciudat nu? ciudat e si pe tik tok ce sa vezi useri populari sunt frumosi inclusiv pe Youtube useri frumosi sunt apreciati si in muzica, filme si in sport chiar, fotbalisti admirati pentru frumusetea lor si atunci sa vad ca sufletul conteaza, dale naibi din cauza lor mi am cumparat o punga de caramale 250 grame, 100 grame 560 de calori

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Da, se uita la poza mare parte, in special pe site-urile create doar pentru dating.
Cam asa, procentul predominant al popularilor este alcatuit din cei considerati frumosi, dar si asa in lume, printre generatiile mai tinere este intalnit asa ceva. Conteaza si sufletul daca stii sa umblii cu el, daca nu stii asta, invat-o, RAY. Nu-s asa de multe calori, se duc la vreo 10.000 pasi sau pe acolo big grin. Nu trebuie sa te uiti la altii, RAY, la tine trebuie sa o faci. Incearca si cu abordatul pe strada, ai incredere in tinewinking.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Spune-mi ce faci.

| TwixTv explică (pentru Celcestietot):

E cam..aceeasi chestie happy

| Celcestietot a răspuns (pentru TwixTv):

Bine, lasand acel comentariu de o parte, politicos si normal este sa incepi cu o formula de salut, iar apoi vezi tu. Imi dai dreptate sau nu?

| TwixTv explică (pentru Celcestietot):

Da.dar lumea spune..ca deja a devenit plictisitor asta pentru fete..si ca ar trebui sa fi imprevizibil..folosind altceva

| Celcestietot a răspuns (pentru TwixTv):

Poate ca fac misto, altfel cum sa incepi, ca un ciudat (nu zic de tine)? Sa ii trimiti muzica sau citate depresive, ori o gluma expirata? Nu, bro, se incepe normal. Baga un,, cioc-cioc'' la inceput de mesaj si vezi ce iti raspunde, asa se incepe... laughing rolling on the floor rolling on the floor

| LoveSleep a răspuns:

"Respect decizia ta de a da funda unui raspuns placut de tine dar vreau sa mentionez ca raspunsul a fost dat de un baiat si nu de o fata si cel mai bine fetele femeile sunt in masura sa zica ce le sensibilizeaza, barbatii baietii doar cred ca stiu acest lucru."

Foarte frumos spus, doamna Laura. Fetele stiu mai bine ce vor.
Nu mamaia de 60 de ani.

Sa nu uitati sa va puneti masca cand iesiti la intalnire.

"Zi-mi te rog ce vrei sa iti scriu ca sa fii interesata ca am avut o zi grea si nu mai pot sa ma gandesc si la asta".

"Vrei sa afli secretul femeilor independente si pline de bani?"

"Vezi ca e Marti si e la KFC "Marti Bucket" cu 20 de aripioare la 20 de lei. Ia-mi si mie te rog, daca te duci. Vezi ca se intra doar cate unul in cladire. Sa iti iei masca".

"Replici de agatat femei proas te. Scuze nu aici voiam"

Mai zic?

| gemeni6226 a răspuns:

Nimic nu ma scoate din sarite mai mult decat atunci cand cineva imi arunca un hei buna ce mai faci. Este cand nici nu raspund la o asemenea abordare si pun imediat pe ignor.Ok ca nu mai am 16 -20 de ani dar eu astept o abordare respectuoasa si ceva vorbe care sa ma simt speciala adica sa simt ca abordarea mea nu a fost doar din plictiseala ci pentru ca acel cineva m-a facut sa ma simt speciala.Gen:ti-am vazut zimbetul si nu am rezistat.Pe urma cuvinte frumoase si foarte frumoase.Si da ador dedicatiile muzicale bineinteles nu cele depresive dar mintea barbatilor 95% nici unul nu-si da seama ce mult inseamna sau ar insemna dedicatiile muzicale. Orice fata femeie cu un suflet sensibil este sensibilizat de una sau mai multe dedicatii.Dar pot spune ca de acest lucru habar nu se are de aceea nici nu prea ajunge la inima mea nimeni si si prin lipsa cuvintelor si intentiilor adecvate.

| gemeni6226 a răspuns:

Respect decizia ta de a da funda unui raspuns placut de tine dar vreau sa mentionez ca raspunsul a fost dat de un baiat si nu de o fata si cel mai bine fetele femeile sunt in masura sa zica ce le sensibilizeaza, barbatii baietii doar cred ca stiu acest lucru.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Mai întâi formula de salut, iar apoi se poate să îi scrie ce vrea, nu neapărat un „cf", corect? Poate că femeile se plictisesc și de „buna. ce faci?" pentru că sunt abordate de mulți și deja se satura, nu? Eu când scriu fetelor, îmi este bine, nu pun neapărat un „ce faci?" după formula de salut, dar am și facut-o și cu fata pot spune că m-am înțeles bine mai apoi, în realitate, dar și pe internet.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Celcestietot):

Da ai dreptate si formula cioc cioc chiar imi place dar sper ca nu te superi ca am completat cele scrise de tine.Si da ma plictisesc de buna ce faci de zece ani de cand sunt singura si am fost pe n site-uri deja iti dai seama ce plictisitor e, si de acolo stiu ca cineva e deosebit daca are atita fantezie sa mai scrie si altceva. Daca am noroc chiar azi am gasit acel om deosebit.Numai intilnirea reala sa nu-mi distruga iluziile.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Ma bucur ca a zis cineva ca i-a placut,, cioc-cioc-ul''hee hee, multumesc. Nicio problema, nu este nicio suparare, eram doar curios happy. Da, imi dau seama cum este sa auzi atatia ani la rand,, n'' de,, buna! ce faci?'' laughing. Am alta curiozitate, in prima tinerete un,, buna! ce faci?'' era mult mai binevenit happy? Mult noroc in gasirea omului deosebit atat pe internet, cat si in realitatewinking!

| gemeni6226 a răspuns (pentru Celcestietot):

In tinerete nu era internet si nici telefon mobil, altfel era abordarea.Ma refer nu era in spatiul virtual ci era pe viu si era cu totul altfel.Cred ca imediat dupa salut se vorbea despre vreme si daca el vedea ca zimbesti isi permitea sa te invite la o cafea. Daca nu zimbeai si vorbeai rece se scuza ca te-a deranjat si pleca asa imi aduc aminte, era tare de mult, clar imi aduc aminte doar cum a fost cu sotul prima intilnire.Si multumesc de urare.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Cu placerewinking!

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Imi mai aduc aminte ca daca ne-am cunoscut undeva la tabara sau la mare sau intr-o excursie si era din alta localitate ne scriam scrisori.Si acum am in arhiva scrisorile de atunci puse deoparte ca o amintire frumoasa. Daca ne-am cunoscut la servici ma intrebau daca ma pot conduce acasa.Tin minte ca o data am cunoscut un baiat foarte simpatic la servici dar el trebuia sa mearga in armata.Pe vremea aceea toti baietii faceau armata obligatoriu.Si imi scria scrisori din armata si bineinteles si eu lui.Dar cand a venit acasa si ne-am intilnit nu i-am mai placut nu stiu de ce.Probabil asa a vrut Dzeu ca imi era scris altul in soarta vietii.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Frumos happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o incepi, daca doar atat ai in minte sa o intrebi.
trebuie sa-ti pui ti-e niste intrebari, ce naiba vrei de la ea?

| TwixTv explică (pentru anonim_4396):

Pai de aia intreb..ca sa stiu?‍♂️

| anonim_4396 a răspuns (pentru TwixTv):

Pai da dar intrebi ceva absurd.
E ca si cum ai intreba de directii ca nu sti sa ajungi undeva dar nu dai repare.

Cel mai bine esti tu insuti, ca daca iti da cineva niste vorbe, pentru el poate I-a iesit super bine pentru ca au venit din interior sau, dar pentru tine tipei poate sa ii se para plictisitor si fake. Pentru ca simte când esti fals.

Nu existã inceputul perfect de a discuta cu o fata, aia se Petrece natural, dar cel mai bine ai un plan inainte, sa stii exact ce vrei de la tipa. Si sa nu accepti ceva mai prejos.
Nu iti vin idei de a conversa, pentru ca Singurul motiv pentru care vrei sa vorbesti este pentru este frumoasa, nimic mai mult.
Observa ceva la ea interesant si continuã de acolo.