| Yoคna a întrebat:

Cum credeti ca sunt parintii vostrihappy? De ce va iubiti parinti? funda +vot

Răspuns Câştigător
| TootydeCool a răspuns:

Poi parintii sunt ca niste ingeri care te pzesc de cand esti mic pana cand iti iei viata in propriile maini!
ei iti dezvaluie si te invata ce au invatat si ei la randul lor, te indruma sa faci lucruri bune ce ei nu au facut la timpul lor si ar fi vrut sa le faca dar nu au avut curaj sau posibilitatea!
eu imi iubesc parintii fiindca mau indrumat in viata daca nu i-as fi avut, nu cred ca aveam parte de educatie, dragoste si sprijinul de a trece prin toate etapele vietii!@!
eu zic ca am niste parinti foarte buni, asta cred si despre parintii tai draga mea, cred asa despre fiecare parinte in parte, cu toate ca ei nu sunt la fel, nu gandesc la fel, nu arata la fel, asta nu inseamna ca nu asi fac datoria de a iti da viata si dea a te indruma in viata!
Sper sa iti traiesti viata alaturi de parintii sa sa fii buburoasa pana cand moartea va va despartii!
dar sa nu uiti chiar daca DOAMNE FERESTE ei se duc la dumnezeu tu sa nu ai uiti sa stii ca si atunci ei vor fii cu tine toata viata ta!@!
{... Funda...} te pwoop si sper sa ai parte in viata de cat mai multa atentie, sanatate, si tot ce iti doresti!
sa iti fie sanatosi parintii

10 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Îmi iubesc părinţii pentru că ei mi-au dat naştere şi tot ei îmi vor binele şi mă ajută când am problemehappy

| Biiiiiia a răspuns:

Buna Ioana.
Pai ai mei uneori sunt prea delasatori, iar alteori prea stricti.
Ii iubesc pentru ca :
1.Mi-au dat viata
2.Pentru ca au grija de mine
3.Pentru ca ma suna sa vada ce fac, daca sunt bine[chiar daca uneori nu-mi place asta]
4.Pentru ca le pasa de mine
5.Pentru simplul motiv ca nu m-au abandonat[poate ti se pare ciudat, dar in ziua de azi multi parinti isi abandoneaza copii]
6.Pentru ca ma lasa sa dorm cat vreau eu
7.Pentru ca au incredere in mine
8.Pentru ca ar face orice pentru mine
9.Pentru ca II IUBESC!

| TootydeCool a răspuns:

Mai exact ai iubesc pentru ca ei sunt viata mea

| Millanteria a răspuns:

Buna, draguta.
De multe ori am auzit copii/adolescenti spunand ca nu-si mai suporta parintii.Stii, la 2 ani copiii isi adora parintii. La 10 ani copiii isi iubesc parintii. La 16-17-18 ani nu-si mai suporta parintii. La 25de ani :"Aveau dreptate parintii mei". La 40 de ani le lipsesc f mult parintii. La 70 de ani : "Ce n-as da sa-i mai vad o data".Noi credem ca parintii nostri sunt invechiti, nu stiu ce se poarta si ce nu se poarta, tot felul de chestii. Parintii nosti ne vor binele intotdeauna. Tot ce ne zic e din dragostea care ne-o poarta(chiar daca ne mai cearta). Eu imi iubesc si imi voi iubi parintii orice ar fi. Fara ei, momentan, nu vad cum viata o sa mai fie frumoasa. Parerea mea. Pupici!

| Dyana_3851 a răspuns:

Foarte buna intrebare! pai cum sa fie i iubesc pentru. ca ei s-au chinuit sa ne creasca pana-n prezent...si au trecut prin multe ca sa ne aduca pe drumul cel bunbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Sunt divortati. Nu cred asta, ci sunt sigura.

Tata: nepasator, mincinos si mai multe nu scriu, ca poate afla cineva de mine, in realitate.

Mama: s-a chinuit foarte mult sa refaca familia, m-a crescut de una singura si apreciez asta, chiar daca ma cert cu ea zilnic. Nu poate pricepe ca in unele privinte nu are dreptate, iar daca ramane fara argumente, ori injura (esti groaznica, nu se poate discuta cu tine, etc.), ori paraseste incaperea/inchide telefonul, ca si cand m-ar reduce la tacere.

| marianastepan a răspuns:

Ii iubesc ca sunt parinti.

| StEfSySu a răspuns:

Asta e o intrebare...banala.ptr fiecare adolescent. copil. parinti sunt.totu.si ii iubesc pentru ca au trecut prin multe sa ne aduca p drumul cel bun :/

| roxanikmititika a răspuns:

Unii nu ii iubesclaughinghee heewinking

| Sandra_3834 a răspuns:

Frumoasa intrebarehappy.Eu iti spun poveste mea pe scurt. Tatal meu este mort si o am numai pe mama meahappy.Iar la varsta de 17 ani m-am certat tare cu ea si am plecat de acasa si nu am mai vb un an de zile cu ea.Si dupa un an de zile ne intalnim intamplator pe strada si a inceput sa planga si m'a imbratistat(tot ea care nu era de vina)Si m'a iertat pentru tot.Din cauza asta este parinti sa'te iubeasca si sa'te invete si sa-ti dea sfaturihappyEu o iubesc pe mama ca mi-a dat viata si ii multumesc pentru asta:*.Cam atata.O zi buna si take care:*:*:*