| AStc a întrebat:

Cum de sunt unii atât de sceptici la munca in străinătate ca am câțiva vecini care aveau case din foarte modeste iar după câțiva ani pe șantier în UK au ditamai vilele?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bravo lor, inseman ca au muncit pe rupte sa-si faca vilele alea.
Schepticismul vine si pleaca, in functie de perioada in care este fiecare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa și?
Poate unii când se duc să muncească în afara nu stau 20 in camera și unii poate plătesc și taxe

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu toți.

| dullcat a răspuns:

Depinde de persoanele pe care le cunosti. Unii stiu exemple care au muncit si au strans bani, iar altii stiu exemple care au tocat toti banii si evident ca nu s-au intors cu mare branza in tara.Prin contrast, e logic pentru ca cine ii cunoaste pe cei din urma nu va crede ca altii si-au construit pe bani cinstiti.Iar sa iti faci diatamai vila, ca sa le arati tu altora, cand de fapt nu iti permiti sa ti-o incalzesti sau macar sa ti-o finisezi, e prostie si atat.Cunosc si eu, si-au facut vila cu 8 camere, insa locuiesc doar la parter in vreo 3, etajul fiindca inca santier.

| LordCristobal a răspuns:

Munca in afara nu e numai lapte si miere.Salariile sunt mai mari intr-adevar dar si munca e mult mai grea plus ca daca nu ai cazarea asigurata e foarte scumpa chiria si in vest.
Si plus de asta trebuie sa ai grija sa nu iti iei teapa in ceea ce priveste locul de munca.