| Bufferia a întrebat:

Cum fac sa nu ma mai enervez usor
dau funda

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Respiri adanc, si numara pana la 10.
Apoi gandeste-te daca vrei cu adevarat sa faci ce urmeaza sa faci, sau sa spui. happy

| MitroKta a răspuns (pentru MrAnderson):

Subscriu la MrAnderson! Numai ca numeri mai mult.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa nu mai pui orice la suflet.Trateaza-le mai cu indiferenta.

| BrD a răspuns:

Sedatif PC

| B3bytzaa a răspuns:

Si eu eram la fel si inca mai sunt dar mai rar.Am invatat ca mai bine trebuie sa gandesc inainte sa mai zic ceva pentru ca si eu sunt foarte impulsiva si actionez pe moment iar apoi imi pare rau.Trebuie sa tratezi totul cu multa rabdare pentru ca in final vei avea mai mult de castigat.In loc sa tipi sa te stresezi aiurea mai bine discuti problema si o rezolvi cu calm si va fi mult mai bine sau pur si simplu fii indiferenta daca nu se merita.

| Felys a răspuns:

Autocontrol,totul pleaca de la creier, regleaza-ti cipurile

| dianaaaaax a răspuns:

Heii. Păi, pur şi simplu, ignoră ce spun alţii.

| Trololoolololool a răspuns:

IGNORA

bafta!

| Kawaaii a răspuns:

Sa stai calm..Asa eram si eu inainte si am incercat sa ma calmez..ma rog acum sa nu iei toate shiturile in vedere gen '' daca fumez ma calmez ''. Pur si simplu' stai calm e mult mai binewinking.

| Dennykitty a răspuns:

Pei incearca sa nu te mai gandesti la aceea problema. Sau numara, te poate linisti