| vRemi a întrebat:

Cum imi pot afla arborele genealogic din 1600 pana acum?
Dar sa fiu sigur ca este al familiei mele, nu al altei familii cu numele identic cu cel al familiei mele?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Poti afla doar familia dar doar a lui mama si doar femei nu barbati, in adn ul nostru ramane o amprenta feminina sa-i spun asa te poti duce pana in 20 de mii de ani maxim acolo a aparut specia noastra homos sapiens, exact nu poti sti, pai e doar din familia ta nu apare altceva doar ce ti-am spus ca apare toate femele din arborele tau genealogic, nu o sa apara stramosi mei cu ai tai DECAT DACA AU FOST VREODATA IMPREUNA astfel e imposibil desigur cu toti suntem frati doar ca mai indepartati

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Pe distanța a peste 400 de ani est cred imposibil să o faci. Asta e muncă de cel puțin vreo zece - douăzeci de ani de o întreagă echipă de specialiști.
Și, în ultimă instanță, pentru ce? Ai destui bani de cheltuit și timp de pier dut pentru a o face?
Ți-a șoptit ție vreo păsărică că ai putea fi vreun vlăstar de-al lui Vasile Lupu sau Matei Basarab?