| RealLife a întrebat:

Cum naiba o pot convinge pe maicamea sa-mi ia un amarat de telefon? si mai demult cand tot i-am zis sa-mi ia ceva (chiar din banii mei, nu ea mi i-o dat ci i-am primit de craciun de la bunici, matusi) nu m-o lasat ca cica e porcarie. Si acum i-am zis ca am 64 % reducere pentru. telefonul samsung galaxy mini daca il duc asta vechi si mereu vine cu scuza,, n-am bani" ea niciodata n-are bani pentru. nevoile mele, dar pentru. hainele ei si pantofi are mereu bani. nu vreau telefon pentru. fite ci pentru mine ca asta ce vreau sa mi-l iau are aproape detoate. nu i-am cerut o scumpete de telefon ca si iphone 4 si nici macar nu poate sa-mi ia un nenorocit de telefon de 850 de lei fara abonament si fara reducere! notele la scoala sunt ok si motivul ei este,, ce-ti trebuie tie porcaria aia?" deparca tonele ei de haine nu sunt porcarii. ce pot sa fac sa o conving? degeaba ii spun, degeaba aduc note bune acasa, degeaba fac curat in toata casa si nu primesc nici macar un nenorocit de telefon.va rog... ajutati-ma!
ps. din pacate tatal meu nu mai este si nu ma poate ajuta

1 răspuns:
| alexutza003 a răspuns:

Cam greu aici daca ea nu vrea nu prea ai cum sa o convingi pare rau