| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi refac relatia inapoi dupa ce ne-am despartit dupa o iubire mare pentru care am renuntat la multe ambi dintre noi ea chiar la foarte multe si ne-am iubit nebuneste nu credeam ca exista ceva ce ne mai putea despart? Si toata dragostea asta s-a terminat intr-o zi, nu cred ca ceea ce iubesti poti sa uiti intr-o zi. Ce ziceti se poate? Am impresia ca pentru mine se termina totul aici simt cu viata mea fara ea nu are nici un rost.As face orice sa o pot aduce langa sufletul meu, am impresia ca cineva care nu era in masura sa dea sfaturi s-a bagat si a intorso asa impotriva mea. O iubesc foarte tare si poate am speriato cu asta? Nu stiu eu cum sa-mi exprim iubirea? Nu stie ea cum so primeasca, a fost prea mult, i-am cerut prea mult? Trebuia sa ne mutam impreuna si nu ne mai mutam, dupa un timp i-am spus hai sa ne mutam ca nu mai putem sta la varata o vesnicie mai ales ca am fi avut unde deoarece ea are apartament dat in chirie la arad.Nu ca ea vrea casa si sa fie aproape de varasa de maicamea ca eu sunt plecat si sa nu stea singura, i-am spus nu avem bani de o casa si nu o putem face intr-o luna de aia ne muta si incet o sa facem si casa la tara dar pana atunci hai sa mergem la tine in apartament sa iti cauti si tu de lucru si sa incepem sa strangem bani si in primavara ne apucam de casa.Bani pentru inceput am scos eu din banca avem sa incepem si viata si casa, de lucrat lucrez sofer de tir si imi permiteam alaturi de ea daca ar lucra sa pun cel putin 400 euro pe luna iar intr-un an e ceva.Acum de nu isi revine si nu isi baga mintile in cap fuge ca o lasa eu raman cu datorie la banca, cu o gaura imensa in inima, de luni am examene la scoala si nu ma pot concentra de loc nici la lucru nu mai pot merge sunt distrus si nu mai stiu ce sa fac? Poate cineva sa ma ajute sa o aduc inapoi langa mine si incepem sa facem ce ne-am dorit atat de mult amandoi pana nu de mult?

2 răspunsuri:
| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Daca ia a luat decizia asta nu stiu daca o mai poti aduce inapoi eu totusi sper sa reusesty succes

| florindella a răspuns:

In general in astfel de cazuri nu se dau sfaturi! important este sa iti asculti inima si in acelasi timp si capul, sa le combini incearca sa afli de la ea ce anume s-a intamplat trebuie sa vb deschis unul cu altul fara sa va feriti de ceva anume oricat de nesimnificativ ar fi atunci vei intelege si vei sti cum sa te porti cu ea... daca imi permiti iti mai dau un sfat.Nu o presa prea tare, nu o grabi ca nu iti va fi de folos sper sa ajute iti urez multa bafta!