| ellaells a întrebat:

Cum sa fac sa ma trezesc mai bine dispusa de dimineata? Nu stiu din ce cauza mai tot timpul sunt nervoasa si prost dispusa. Cine a trecut prin asa ceva ma poate sfatui si pe mine? Multumesc

5 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Te culci la 10-11
O zi buna

| Ichnat a răspuns:

Poate ca nu esti persoana care sa fie activa de dimineata...

| RuxandraBianca a răspuns:

Si eu ma trezesc la fel. mai ales nervoasa.nu prea ai ce sa faci... sad

| punkbuster9988 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si exista o solutie.Esti nervoasa de dimineata findca dintr un motiv sau altul nu reusesti sa te odihnesti suficient de bine noaptea.Ai putea avea o forma usoara de insomnie(asta nu inseamna ca nu te poti odihni inseamna ca nu poti s o faci cum trebuie: lipsa viselor, treziri spontane ce dureaza cateva secunde, treziea in pozitii ciudate=toate sunt "simptomele" unei insomnii usoare care poate fi cauzata de stres si toate cele).Te sfatuiesc sa ti stabilesti o ora fixa la care te culci si o ora fixa la care te scoli si sa respecti programul.De asemenea ar fi bine sa ti gasesti o activitate care te relaxeaza (cum ar fi pictura, dans ritmic, muzica) si sa o practici inainte de culcare ca sa ai mintea limpede cand adormi.O alta varianta ar fi ca inainte de culcare sa te plimbi prin camera si sa te gandesti la ceva ce ti ai dori foarte mult sa ai.Sunt sanse sa visezi ca ai acel ceva/daca nu visezi asta oricum o sa ai subconstientul ocupat si va genera vise care te vor ajuta sa dormi ca lumea.

| ellaells explică (pentru punkbuster9988):

Multumesc mult am sa tin cont de sfaturi! happy