| gawwaaco a întrebat:

Cum sa nu mai fiu trist din cauza iubitei mele? Simt ca parca ma baga in depresie si ca vrea sa ma lase singur... o iubesc mult si nu vreau sa o pierd si nici nu vreau sa sufar ce pot face?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca sa porti o discutie cu ea, spune-i ce te deranjeaza si incercati impreuna sa rezolvati problema daca spui ca o iubesti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Devino bărbat, și scapă de ea, dacă e toxică.
Nici ea nu cred că se simte bine lângă tine, vă faceți rău reciproc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu ziceai ca vrea sa plece? Cum simti ca vrea sa te lase, dca chiar vrea sa te lase?

Dar trecand peste asta... la ce te astepti cand te indragostesti, sa nu simti asta? Este normal sa simti acel atasament si nu vrei sa "pierzi". Insa... ce pierzi? A fost vreodata a ta?
Si altfel, daca ea nu se gandeste la tine, tu de ce te gandesti la ea?

| Mosotti a răspuns:

Sa o lasi, ca daca te baga in depresie e clar ca nu te iubeste, asa ca de ce sa stai cu cineva care nu te iubeste? Daca o lasi nu te mai baga in depresie si iti gasesti alta, ca nu s-au terminat femeile, o sa iubest pe alta la fel, nu casuna asa in prostie pe asta.

De ce sa nu pierzi un om care nu te place?!

| Emma30555 a răspuns:

Sa fii puternic, dacă te vede asa disperat chiar o sa si dorească să plece fiindca tu ai o dependență fata de ea ceea ce nu înseamnă neapărat iubire, fiindca iubirea e constructivă nu vrei pe cineva cu orice preț ci vrei pe cineva care sta cu tine din plăcere, iubire nu din mila, o femeie își dorește un bărbat puternic nu unul care depinde emoțional de ea

| 1997onur a răspuns:

Nu ai ce face Și orice ai face tot nu ai ce face pentrucă dacă iubești rău de tot și cu adevărat te-ai dus dracu orice ai face tu nu mai ai ce face