| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa vorbesc cu o fata care imi place fara sa ma balbai si fara sa imi fie frica de ce spun ce din jur.Atunci cand vorbesc cu ea parca imi trece un cub de gheata pe sirea spinari. Un sfat va rog.Sunt clasa a 7a

5 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Bună.Vorbeşte cu ea în particular,calmează-te,vorbeşte rar şi o scoţi la capăt.Îţi spun sincer,dacă nu dă semne că te place şi ea, atunci las-o baltă, nu te fă de râs...sau dacă într-adevăr o placi,"luptă" pentru ea, demonstrează-i că meriţi o şansă.
Baftă.

| negru30 a răspuns:

Las-o pe ea sa vorbeasca si tu taci pana cand iti trece rusinea - simplu

| corolav a răspuns:

Așteaptă să se topească acel cub de gheață și apoi începi să-i vorbești.

| allllexaaaa a răspuns:

Fi tu insati. Vorbeste ca si cum ai vorbi cu prietenii tai, nu te gandi ca iti place de ea. Fi cat mai natural. Bafta! happy

| oliver1402 a răspuns:

AAA du-te la un psiholog sau pune pe altcinvea sa vorbeasca cu ea atenti is numa VI-a ok? funda?