| maya_7683 a întrebat:

Cum te consideri, inteligent sau intelept?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu ma consider un om normal care nu pote sa fie nici prea inteligent dar nici prea intelept pentru ca fiecare are problemele lui si nu le poate sti pe toate niciodata, tot timpul invata. invata.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt prea modesta ca sa zic sa sunt desteaptahee hee

April
| April a răspuns:

Inteligenta pentru ca inteleg cu usurinta multe lucruri, inteleapta fiindca nu trancanesc despre ele!

| Vizitiul a răspuns:

Original!

| User a răspuns:

Inteligent. desi de multe ori is foarte stupidoh go on

Abh
| Abh a răspuns:

Nici una ,nici alta.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Gandirea talmudica spune:"Inteligentul reuseste sa iasa cu bine din situatii in care inteleptul nu intra niciodata"
Daca ar fi sa aleg intre inteligenta si intelepciune, as alege intelepciunea pentru ca ea vine de sus, de la Dumnezeu, si imi hotaraste toate domeniile decizionale din viata.
Inteligenta este o caracteristica innascuta, care poate fi imbunatatita prin diferite metode, insa intelepciunea este mai mult decat experienta de viata, ea este darul lui Dumnezeu pentru cei ce aleg sa-I dea cinstea care i se cuvine.
Intelepciunea este caracterul lui Dumnezeu materializat in persoana umana si este cea care este insotita de binecuvantare.
Actuala criza prin care trece acum omenirea nu a fost creata de oameni limitati din punct de vedere al inteligentei, ci de oameni care au IQ-ul mult peste medie. Iata unde ne duce inteligenta umana fara intelepciunea primita in dar de la Dumnezeu si fara binecuvantarea care o insoteste.
Inchei spunandu-va ca intelepciunea aduce cu ea si o crestere a inteligentei sanatoase si nu a acesteia bolnave, a geniului raului pe care il vedem la lucru in fiecare zi in jurul nostru.

| juniper a răspuns:

Ambele, pot fi inteligenta, dar si sa dau sfaturi bune ca si Confuciuswinking

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Cred ca depinde de situatie.Fiecare om in parte are un strop de intelepciune si un gram(sau mai multehee hee-)de inteligenta.paa

| maya_7683 explică:

No Sniper draga, nu-i bai ala, e bun si asa, decit nimic...laughinglaughingAi si tu ceva, aia conteazalaughing

| c0rn3l1uss a răspuns:

Ma consider cam prost laughing

Adica nu am cum sa ma consider inteligent sau intelept straight face tongue

| Sniper a răspuns:

Nu ma incadrez eu in astea, pentru ca's prea de gentlemani laughing
Eu unu ma consider mai kamikazee cu o nuanta de idiotime combinata cu dobitocime si amestecata cu nesimtire big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io-s batut in cap ca un nit.Inteligenta nu ti-o apreciezi tu, lasi pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de multe ori, in ce ma priveste, vad doar opusul calitatilor pe care le-ai pus.Calitatile alea nu sint in stare decit sa le vad la altii.