| RAY a întrebat:

Cunosc limba engleza nivel mediu, vreau sa invat mai mult problema e ca am inceput si alta limba tot germanica germana nivel incepator, oare e ok sa le fac pe ambele in acelasi timp? cine a invatat 2 in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Cine? toata lumea, la scoala! happy
Dar poate ar fi mai simplu sa inveti intai una si abia dupa ce esti multumit de rezultat sa te apuci de alta. Ca doar nu ai teze... si asa risti sa amesteci reguli gramaticale, cuvinte etc.

Und, wie gehts mit deutsche Sprache? happy

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Aidreptate asa voi si face

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Dar la scoala ce faceai? Nu invatai doua limbi staine in acelasi timp?
Normal ca e ok, azi invezi la germana, maine la engleza.Si tot asa.

| RAY explică (pentru DarkOrbitMoon):

Ba da invatam franceza din pacate da ce o uram cand eram la scoala