| mada859843 a întrebat:

Daca ati fi putut, fictiv vorbind fara sa raspundeti l-ati fi omorat pe Hitler sau pe Putin? Credeti ca ati fi rezolvat ceva?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O Germanie plina de evrei este mai de coșmar că inexistenta Germaniei, nu a făcut bine ce a făcut dar era plin de evrei că în Ro in prezent de țigani, daca ar veni un Hitler acum ar fi votat de majoritatea in multe tarij din lume, cat despre puțin consider că e scrinofrenic ca și mulți alți comuniști, are dementa omul, nu las ucide și las trimite pe câmpul de bătălie in Ucraina

| mada859843 explică (pentru RAY):

Dar crezi ca moartea lui Putin ar insemna incheierea razboiului?

| mada859843 explică (pentru RAY):

Dar pe Nicolae Ceausescu? adcia daca murea el oare era vreun beenficiu? sau venea unul tot ca el vorbesc daca s-ar fi intamplat in anii 70 80.

| RAY a răspuns (pentru mada859843):

Consider că este nevoie de o schimbare de generație la propriu

| RAY a răspuns (pentru mada859843):

Ce a făcut rău ceașcă? Omul a construit tara asta, toate blocurile, fabricile dărâmate sunt amintirea lui, că a înfometat poporul dar asta a fost nașpa

| mada859843 explică (pentru RAY):

Dar intreb asa daca ar fi murit si era altul in locului lui ar fi fost schimbari? Dar Putin acum daca ar muri si ar veni altul oare ar inceta razboiul?

| RAY a răspuns (pentru mada859843):

Până în 90 era tot comunism in Ro, nu tot un dement ar veni

| relian a răspuns:

Stii ce idei sau gind mi-a venit azi? Desiu am scris deja, am dat un raspuns cuiva, atunci mi-a venit acel gind.

Ro in primul razboi mondial a fost neutra pana la un pct, dupa a trecut de partea celor buni laughing vorba vine.

Acum vine chestia interesanta.

Rusia daca nu ma insel a inceput mobilizarea armatei prima, dar Germania ia trimis un avertisment sa demobilizeze armata, Rusia refuzind, asa Germania a declarat Razboi Rusiei.

Unde vreau sa ajung.Razboiul a plecat in 1914, Rusia a avut cateva lupte cu Austroungarii, incepuse bine, dar a fost oprita si facuta terci de Germania, moment in care cere ajutor Frantei, sa se mobilizeze aia, ca Germania sa fie atacata din mai multe pcte, de fapt Rusia facea pe ea, la gundu ca germani o sa inainteze si o sai cucereasca cu tot cu pene laughing de aia ceruse Frantei sa intre in razboi.

Franta intra in Razboi, germanii le dau pe cocoasa, pana nu stiu in ce pct, unse se opresc si aia, pentru ca deja se intinsese mai mult decat isi permiteau.

Romania intra in razboi de partea Antantei, in 1916.In 1917 in Rusia are loc o revolutie, aia comunista, bolsevica.
RO intrase in razboi din 16 si se razboia cu germanii, au reusit chiar sai opreasca pe acestia in Moldova, cu toate ca Rusia nu mai era pe nicaeri, erau deja praf.
Ma gindeam daca cumva RO ar fi intrat in razboi de partea Puterilor Centrale si impreuna cu germanii s-ar fi deplsat psre rusia laughing iar fi luat cu fulgi cu tot, mai ales ca aia incepuse sa se bata intre ei.

Asa ma gindeam ca in cazul asta comunismul nu ar mai fi existat, sau nu sar mai fi raspindit asa cum s-a intamplat dupa.

Ca sa vezi ce e si istoria asta.Sa fi fost RO in situatia din cel deal 2 lea razboi, sa fie nevoita sa mearga sa le dea rusilor pe cocoasa, impreuna cu Germania pilaf ii faceam, comunisti sau tarsiti se duceau greacu de tot, astazi nu i-am mai fi vazut pe scena lumii laughing

Nu am nimic cu rusii, dar e o natie rea, oameni fara cuvint, fara nici o incredere, nu degeaba au venit de unde au venit, asa lea ramas la astia caracterul.
Mai sunt si oameni asa mai putin civilizati, dar cand mai vad pe altii ce fac, parca se dau dupa aia.
Rusii asa au ramas de pe unde au venit, de aia salbatici, cum am zis oameni fara cuvint, fara nici un rost, doar sa dea in cap altora sa le ia ce au.

Am spus asta referitor la ce ai spus tu de Putin, deci putin nu ar mai fi existat astazi daca comunistii sau rusii ar fi sot luati pe sus din primul razboi.

Bine doara vorbim fictiv, vorba ta laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Hitler.A dus în mod direct și indirect la moartea multor zeci de milioane de oameni. Putin încă nu a ajuns la astă performanță și nu cred să ajungă.

| mada859843 explică (pentru J0B0MAT):

Dar Putin daca ar muri crezi ca ar fi sanse sa inceteze razboiul?

| J0B0MAT a răspuns (pentru mada859843):

Da, eu și cam toată lumea credem asta.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu neapărat as omorî pe unul din ei, ci mai mult as extermina Rusia așa cum a exterminat Hitler evreiihappy
Motivul e simplu, din cauza lor, noi europenii, am avut de suferit.Fie că a fost vorba de protectoratul rusesc,PRM,DRM sau conflictul din Ucraina, Rusia e ca păduchele in frunte. Vrea lumea la picioare, se crede o mare putere europenă, da e vai ș-amar de ea și de conducătorii ei.
Germania s-a mai îmblânzit după moartea lui Hitler, da' Rusia și-o ia tot mai tare in cap.Eu știu că are tot felul de interese, dar doamne ia-ma, are o suprafață imensa, de ce nu-și vede de economia sa și dorește să strice alte economii ale altor țări? Cu ce drept?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu i-aș fi omorât. Are cine să-i pedepsească pentru faptele lor. Dacă nu în viața asta, în viața viitoare cu siguranță.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu. Nu Iași fi făcut nimic.

| pufulescu0o a răspuns:

La un calcul scurt, daca il omorai pe Hitler in 1938 acum am fi avut aceasta conversatie in limba rusa - asta e convingerea mea fiindca eu cred ca nimeni nu l-ar mai fi oprit pe Stalin.
Daca cineva il omoara pe Putin, iar pot fi consecinte neprevazute! Si iar imi spun parerea personala, o lume unipolara nu este buna! Daca centrul puterii mondiale ramane la Washington pentru europeni vor fi vremuri grele datorita migratiei excesive. Si asa si se pare ca aterizam in aceeasi oala daca incepe un razboi in Africa, vezi evolutia urata a situatiei din Niger.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

N.am dreptul sa omor pe nimeni, mai devreme sau mai târziu fiecare da socoteala pentru ce a făcut!