nony
| nony a întrebat:

Daca banul este ochiul dracului. ochiul lui Dumnezeu care este?

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Daca e vorba sa fie pamantesc...
Natura! De ce? Pentru ca atata timp cat o protejam ii aratam Lui ca ne pasa de ea!

44 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Hmm. dragostea?

| AvalohAlyn a răspuns:

Iubirea, dragostea, si grija pentru noi.

| NimeniAlta a răspuns:

Cerul?

| Gabry a răspuns:

Cred ca ingerul pentru ca ei ne pazesc si ii spun Lui tot ce facembig grin!

| ViVi a răspuns:

Ochiul lui dumnezeu esti tu @nony
laughing glumesc
nu stiu iubirea

nony
| nony explică:

Ma refer la ceva pamantesc, material.nu divin, sau sentimente.

| ViVi a răspuns:

Femeilelaughing

| Timishan a răspuns:

Detasarea vietii fata de ban este ochiul lui Dumnezeu.hee hee

| albastrel a răspuns:

Pamantesc nony...plantele, animalele, apa in general, si oameniiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony judecand dupa intamplari ar parea ca ochiul Domnului e religia, poate alti nu au aceeasi parere, de fapt majoritatea nu vor avea aceeasi parere.Chiar credeti ca Ochiul Domnului e neaparat un "lucru" care aduce numai bine? Am ales religia ca reprezentare pentru ochiul Domnului, din cauza asemanari sintre ban, religie si sabia cu 2 taisuri.

| Elly4all a răspuns:

Eu cred ca sunt florile si animalele! cel putn pentru mine.happy

| ViVi a răspuns:

Dar de ce se considera ca banul e ochiul dracului?

nony
| nony explică:

Chiar nefolositoare a fost completarea mea sad?

| asya a răspuns:

Icoanele...(material)!

| Gabry a răspuns:

Ochiul lui Dumnezeu nu este acel gandacel rosu cu niste puncte pe spate?!thinking

| adinescu a răspuns:

Icoanele din fiecare casa."daca banu e ochiul dracului atunci popa are pleaoape in buzunar"

| ViVi a răspuns:

Nu stiu eu cred ca ochiul lui Dumnezeu e tot ce a creat el dar oamenii distrug natura si tot cea lasat Dumnezeul pe pamant animalele oamenii...

| ViVi a răspuns:

Biserica e ochiul Dumnezeului

| snepy a răspuns:

Daca banul este ochiul dracului inseamna ca ochiu lui dumnezeu este obiectul ( tot ce poti cumpara cu bani ) happy

| psiholoaga a răspuns:

Banul bisericii?laughing Da, da...

nony
| nony explică:

Mircea. daca stau bine sa analizez. dar nu stau, ca nu am timp .cred ca religia este al doilea ochi al dracului.
Poate nu ma intelegi dar iti dau un singur exemplu. Din cauza religiei au murit mai multi oameni decat in cele doua razboaie mondiale.

| ViVi a răspuns:

@nony dar tu ce crezi ca e ochiul lui Dumnezeu?

nony
| nony explică:

Ia mai ca sunt curios, cine mi-a dat stupid? sa ridice mana.si ma apuc sa-i explic pe larg ce am vrut sa spun.
Hai.

| lifeForJesus a răspuns:

Rugaciunea!

| ViVi a răspuns:

Acuma ne certam pe punctelaughing

| snepy a răspuns:

Are dreptate nony cu "Din cauza religiei au murit mai multi oameni decat in cele doua razboaie mondiale"

| ViVi a răspuns:

Dar sa stii ca ai dreptate @nony ca din cauza religiei au murit multi oamenisad

| bluerose a răspuns:

Nu stiu daca la asta te referi, dar s-a fotografiat in spatiu "ceva" ce seamana cu un ochi care priveste spre pamant si care a fost numit "ochiul lui Dumnezeu".

| Gabry a răspuns:

Hmmm... omul! Pentru ca noi ii aratam tot orice prin fapte!

nony
| nony explică:

In opinia mea. ochiul lui Dumnezeu pe pamant este MAMA
Cine se uita la tine cu cel mai mare drag? cine te ocroteste in fiecare pas care-l faci?
Cine vegheaza asupra ta pe pamant? mama.