| Joker3134 a întrebat:

Daca lucrezi 15 ani intr-un domeniu gen lucrator comercial si apoi intri in politie si lucrezi 15 poti iesi la pensie sau trebuie sa faci minim 25 de ani in politie ca sa poti iesi? Dar cu aia 15 ca lucrator comercial cum ramane?

3 răspunsuri:
| laeimbrea a răspuns:

Fiecare an de pe cartea de munca se ia în considerare la pensie, dacă ai lucrat cand erai tânăr în comerț 15 ani iar după te-ai angajat la poliție și ai acumulat si acolo o perioadă de ani, se iau si aia in considerare.

Deci ti se iau in considerare toți ani de pe cartea de munca, si aia 15 ani din comert si aia de la poliție.

Sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| laeimbrea a răspuns (pentru Joker3134):

Dacă ești la poliție și ai împlinit vârsta de 50 ani, iesi la pensie si atunci o sa ti se calculeze pensia in functie de cati ani ai lucrări si conteaza mult ultimii ani de munca, salariu mai exact, din cate stiu eu.