| Solanoo a întrebat:

Dati-mi si mie idei de statusuri! Cele mai bune funda!love struck

Răspuns Câştigător
| Alecsutzaa a răspuns:

Un singur lucru bun am invatat de la tine batting eyelashes. . Sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine !

Adio iubire,am scapat de tine...Daca vrei iti dau si bani sa nu te vad zece ani.Mai bine imi e fara tine,ne-am iubit atatia ani dar acum suntem dusmani.

Pentru tine am renuntat la mine,pentru tine la toate am renuntat...Astazi vreau sa ma gandesc la mine si sa renunt la tine cu adevarat.

Viata nu e cum crezi tu, stiu ca te doare sufletu ... Cu toate ca tu`l iubesti, ramai acolo unde esti !

Problemele mele toate le impart cu ea mereu . Si doar una-i langa mine atunci cand dau de greu .

Mereu am simtit nevoia de a avea pe cineva care atunci când îi spun că sunt OK să mă ia în brate si să-mi spună: "nu, nu esti."

si de ce regreti? de ce noi? de ce asA? de ce nu poti schimba chiar acum ceva? de ce pleci capul si fumezi si daca iti spun...schimba-te te indepartezi...

• Face pe InabOrdaBiLa . E un jOc Ce`L faCe Des . ISi jOaCa Bine rOluL ` . inOcenTha` ... Chip PerverS "

Inka nu te-am uitat . eu traiesc pentru a visa Am fost prea indiferenta iar acum simt lipsa ta .

Vreau sa te strang din nou in brate . Sa te tin iar de mana . Seara sa imi spui : Te iubesc noapte buna !

• Că sunt proastă , ştiu , şi o afirm cu dispreţ că pe toţi fraierii din viaţa mea am pus preţ .

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum snt o alta fata!

●Nu da voie nimănui să-ţi spună că nu poţi să faci ceva... Dacă ai un vis, trebuie să-l protejezi... Dacă vrei ceva, încearcă să-l obţii.

Vorbele zboară,faptele rămân

Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există „ nu pot", doar „nu văd nici-un rost".

Unde am fost eu n-o să ajungă niciodată, iar dacă crede asta e o proastă !

Vorbele zboară,faptele rămân

Şi nimic nu se compară cu vremea când stăteam la scară şi mâncam din aceeaşi pungă de seminţe şi fumam din aceeaşi ţigară !

Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară, asta nu înseamnă că o sa dispară!

Nu-i pentru prima oară, imaginaţia-mi zboară dincolo de culmile cunoscute de voi, departe de orice barieră pusă. În mintea mea nu e urmă de regulă impusă, decât de dorinţă distrusă şi făcută cenuşă !

Am o colecţie impresionantă de greşeli şi de persoane pierdute din orgoliu. Şi o colecţie de oameni care mi-au fwtut toate visele …

Am făcut multe greşeli, dar nu regret nici macar una, pentru că la momentul respectiv era ceea ce-mi doream să fac !

Fiecare lucru îşi are vremea potrivită. Şi fiecare vârstă îşi are nebunia ei de clipă !

Şi nu-mi spune „ soro" că nu eşti fiica lu’ mama! Puţini mă cunosc. De ştiut, mă ştiu o grămadă. Unii ştiu de ce-s în stare, alţii nu vor să creadă !

Cui ii pasa de tine ,ramane acolo chiar si cand gresesti ; te invata ,te corecteaza.si te iarta.

M-ai luat in ras cand ti-am spus ca te las ca de la dragoste la ura e doar un pas. Tu nu meriti dragostea mea,meriti ura,minciuna si toata suferinta mea.

Asta e viata mea,este buna si rea dar e mai buna fara tine in ea.SI toti pr spun mai bine sa'mi vad de drum,sa nu privesc deloc in urma mea.De la capat o iau dar acum stiu ce vreau!

daca Vrei Sa Stii Cum Pot Traii Fara Tine...De Vrei Sa Stii Ce Rost Mai Are Viata Mea...O Sa-ti Raspund K Ma Descurc Destul De Bn Si Am Uitat Tot Ce Ieri Nu Puteam Uita!

E atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata

E Genu` mEu sA puN suFlet in TotH`...Dar e GresIt dE tot winking

Ele pot sa creada ce vor, n`am fost nu sunt si nici nu o sa fiu sora lor!

Ii pasa, insa vrea sa arate ca poate fi si indiferenta!

Ii pasa, dar vrea sa arate ca`i indiferenta, e rea, dar incearca sa fie buna, pastreaza distanta dar mereu e aproape.

Zâmbeşte şi arată-le că nu îţi pasă. Zâmbeşte chiar dacă ai prins o pasă proastă. Zâmbeşte indiferent de problemele ce te apasă. Învaţă să zâmbeşti că viaţa`i numai una şi`i frumoasă!

Imi aprind o tigare si stau in geam . realizez ca in minte imaginea ta inca o am

Nu mai incerca, nu ma intorc langa tine nu mai existi pentru mine ti-am spus!

faci niste lucruri care apoi le regreti`.urli`.plangi` nu sti ce sa mai faci`.dar toate in zadar ! nu poti sa dai timpu inapoi si sa schimbi ceea ce ai facut gresit ` ! De muulte ori ceea ce iubesti vr sa fie doar al tau ! Dar multi considera ca acel lucru nu e pentru tine`.si ca... meriti ceva mai bun !dar nimic nu e mai bun pentru tine` decat ceea ce consideri tu ca te face fericita !

daca azi simpt k toate ma dor... maine stiu ca imi va fi mai usor... asta e, astazi cad si maine ma ridic.nu-i nimic.

Pentru ca are puterea sa zambeasca cand vrea,nu cand trebuie!

Cand iti va fi dor de mine`. Amiteste-ti un singur lucru : M-ai lasat sa plec` !

De cate ori ma vei privi cu ura si manie`. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie` !

"love struck ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ love struck"

Ţine minte: Caracterul omenesc te lasă des fără cuvinte

Sângele se face apă, rude-si schimbă fața,
Esti rănit de oameni pentru care ți-ai da viața…

Cand ai pe cineva langa tine
Si nu sti sa apreciezi
Realizezi ce greu ti'e fara el
Abia cand il pierzi ! ♥

Ma omoara gandul ca vreau sa te vad si nu pot !

Poate intr-o alta viata
Ne vom aminti
Poate intr-o alta viata vom mai fii copii

Stiu ca tii la mine, mi'ai demonstrat destul
In locul tau chiar nu stiu ce ar face altul
Si nu e altul ca tine, asta o spun din suflet

Nu v-am uitat perversilor.
Scuzele nu`s rezolvarea.
Sa va ierte Dumnezeu.
Ca eu nu mai cunosc iertarea.

Da` asta mica,promite cica
Ca va fi cea mai buna gagica de astazi...

Acum stiu tot ce`i frumos repede trece
Si de ce tu? De ce asa? De ce nu poti fi altcumva?

In aer arunci niste vorbe inutile
Ai o multime de motive dar de fapt n`ai nimic

Tu nici nu ştii cât de mult îmi lipseşti, nu-ţi pot spune-n cuvinte...
Câte lacrimi au curs pe obraji, câte nopţi nedormite
Şi poate multe zile vor fi la fel în viaţa mea, cine ştie?
Sunt doar un suflet nebun ce mereu te aşteaptă pe tine !

mpreuna am avut sute de mii de belele, impreuna am trecut
Peste ele, peste toate
Asa ca pot sa spun :
Viata noastra filmu` bate!

Ard îngerii-n spitale,`
Dracii dansează-n catedrale,
Viata se ia pe datorie,

Cat despre fostul` ma abtin ...acum lasa
Dak il prind promit sa`l pun in plasa

Nu mai sunt copila cu slabiciuni de alta data.Acum sunt slabiciunea altora ca am caracter de piatra.

" Are`o aura ce te`atrage .stie ca o placi de`aia nu te lasa`n pace . E atat de tacuta .Misterul iti provoaca o privire pierduta."

"De la distantza pare mica rau . dar de aproape e chiar imens sufletu`sau .pentru tine`i de neatins . nu`i ca o stea .e chiar o stea ,te`ai prins?"

"Parca n-are niciun defect .cand se instaleaza seara ea ii da efect .Si mi se pare corect .e o munca sa te mentii frumoasa,respect!" .

Aseara am primit un mesaj
De mine ca sa te lasi
Am simtit mii de fiori
L-am citit de multe ori
Nu-mi venea sa cred
Sau macar ca ai scris corect
Ce ti-a venit dintr-o data
Ca sa ma lasi balta

Il roade ca te vede cu altcineva
Ii frangi inima.nu te mai juca!
Daca il iubesti, bine.
Daca nu...PA!

Intreaba'l pana n'o sa renute la gandul ca...
La fel cum te iubeste el, il iubesti si tu!

Totul a incepu cand eram noi copii
O seara frumoasa de vara cum nu v-a mai fi . .

privesc in ochii tai albastrii fericire si iubire
nu te gandi nici un moment ca imi sta gandul la despartire
nu te gandi k mi-ar trece prin cap sa te insel vreodata
te iubesc prea mult nu as putea ...esti singurul Baiath din Vtmm

Poate azi te'ai certat cu el
Dar poate maine va impacati
Si poate totul va fi la fel

Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle,
Au fost poze si lacrimi si diverse tentative
De`a isi lua singur viata, caci odata cu ea
A murit speranta dea mai fi vreodata fericit

Te.ai bagat in viata mea fara sa.ntrebi
Iar acum vrei ca sa pleci la fel nu te inteleg
Nu pot sa cred ca am pierdut atat timp cu tine
M.ai dezamagit asa ca poti sa uiti de mine

Am mii de vise, mii de sentimente, mii de rime
Astept demult sa le impart cu tine

Ce vis frumos e iubirea \ce ne leagaa
Tot ce vrei sa`mi spui
Spun ochii tai capruiiii !

Ce vis frumos e iubirea \ce ne leagaa
Tot ce vrei sa`mi spui
Spun ochii tai Albastrii !

Cand doi oameni se iubesc cu adevarat,fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat
Ca doi copii ei din cand in cand se mai certau si tot ca doi copii ei se impacau
Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost
Ca doi copii ei din cand in cand se intalneau si tot ca doi copii ei se desparteau

Abia acum incep sa simt ploaia rece, si-aud aceasi voce care spune : " Lasa totul trece `! "

->Nu doresc sa reprezint totul pentru oricine, ci as dori sa insemn ceva pentru cineva anume

Azi ma bucur de tot si de toate , visele nu mai sunt vise , au devenit realitate . `

#De ce sa ma multumesc cu putin cand pot sa am totul?

Si oricât de mult te cunosc , nu stiu ce vrei , recunosc .

Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. Eu am glumit , tu ai pus sentimente.

De lucrurile bune, daca n`o sa mai fiu, sa iti dai seama dac`o sa fie prea tarziu .

#Nu sunt asa cum tu visai; dar fii sigur ca dragostea mea, intrece limita, viselor tale.

Cu timpul inveti ca vorbele spuse intr-un moment de manie , pot continua tot restul vietii sa faca rau celui ranit .

#Sunt anumite lucruri la care nu poti sa spui "GATA"!

Nu poti face aceasi greseala de 2 ori;a 2^ oara nu e o greseala, ci o alegere. Te rog nu alege sa ma pierzi.

#Nu cred in povesti si nici in cei ce mi le povestesc.

sPune`mi tOt ce simTi . Nu vreau sa ma mai minTsi . Nu mai vreau sa Te feresTI . Vreau sa`mi spui daCa ma iubesTi ;x �

Sunt momente cand trebuie sa lasi totul d o parte si sa`tzi amintesti k fetele k noi nu plang.;x.

mi place ca tine la mine,el e cel care in fiecare zi se intereseaza daca iubita lui e bine

Recunosc k mi-a fost greu pana ti-am dat primul sarut . Recunosc k nu regret ziua cand te-am cunoscut !

Eu plang zi si noapte Of! Nu te-am uitat Am lacrimi amare de la atat oftat.

Nu regret ziua in care te-am cunoscut regret ziua in care te-am pierdut...

Toate pozele cu tine am sa le rup pana maine. Nu mai pot sa le privesc, k de tine-mi amintesc...

Asta este viata mea si buna si rea dar e mai bine fara tine in ea

Toti o sa spuna Te iubesc ! Fara tine nu traiesc ! Complimente ce te fac sa zbori... Ei te mint de un milion de ori.

TelefOane dupa telefoane . deja m`am plictisit. cum sa te fac sa intelegi` ca NU mai simt nimic . mai avut odata . nu ai stiut apreCia . acum sunt doar a lui nu mai pot fi si a ta . !

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

sa mori u si eu...de nu.mi vine greu sa recunosc in fata ta k iti grejesc mereu

~O vrei cum este ea. Esti norocos ca e a ta.

Asta e realitatea frate. realitatea de la care intoarcem capul. si chiar daca adevarul doare. cred ca ar trebui sa incepem sa-l privim in fata

javrele sunt invidioase, curvele geloase,penalele jegoase,va adunati mereu mereu .ca sa ma barfiti la greu,dar va torn benzina`n gura! …sa luati foc Futu`va`N Gura…

Ceea ce fac EU provoaca TENTATII celor dependenti de SENZATII

Cand o vei imbratisa.Te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea . Stai linistit, Nu ma ranesti, Chiar ma amuza sa realizez cat de putin gandesti!

Daca viata mea inseamna doar un minuth, Vreau sa fii langa mine pe acest parcurs!

.Sunt fata buna dar nici chiar aSa...Sa te las sa`l iei TU din Viata mea!

Imi apartine! Nu`tsi convine?Te rog, tsine in tine

O arzi nem0tivat, de ***...Esti timp pierduth, capit0l incheiat. Eu am plect` .

Eu cu ele, Tu cu ei, Eu cu fetele mele, Tu cu prietenii tai...Mai bine sa ne afisam asa, Sa nu stie altii ce simte inima`!

Pune STOP cand te streseaza`. Explici ca exagereaza. Nhu` intselege`? Abereaza`? ... Spune`I "PA" si se calmeaza.

acum...vreau sa te prefaci sa nu potsi sa vorbesti prea mult.iar eu am sa ma prefac de azi ca nu pot sa te mai aud.