| AliceAnnnnna a întrebat:

De ce băieții prefera mai mult genul acela de femei cu zona femurală groasa și picioarele mai groase, brațele mari grosute și de fetele cu picioarele subțiri unde li se văd gleznele, abdomen plat și au forme genetic vorbesc urat? Asta am observat eu. Adică uitați-va la Kristina Zavarski pe YouTube sau Instagram/google ca are comentarii ca e schiloada chiar dacă are sâni și fund și uitați-va la Lucy pe YouTube lucyskrr pe Instagram e grăsuță și are numai complimente.
Adică știam ca e mai indicat sa duci o viața sănătoasă și sa fii mai subtirica cu forme decât sa fii mai cărnoasa și forme de la acea grăsime. De ce sunt marginalizate cele cu forme dar slabe? Adică sunt curioasa de ce gândesc băieții așa laughing Am o prietena care are 58 in talie și are fund/sâni și când mergeam odata cu ea pe strada "pleacă ma cu strâmba asta de aici ca e anorexica" a zis unu dintr-un grup pe lângă care trecusem. Și are 91 sâni, 58 talie și fund 90.
Voi băieții dacă o vedeți pe una mai plinuță cu forme de la ce mănâncă, nu genetic, o preferați mai mult. Care e explicația?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că dacă are sâni și slănină peste carne, o să aibă lapte să dea la copil. Asta de când a coborât omul din copac și a devenit om. Dacă e femeia șnur, fără țâțe fără fund, găsește și ea pe cineva până la urmă, dar cele cu forme rotunde vor avea totdeauna prioritate în preferințele bărbaților.

| AliceAnnnnna explică (pentru sadrian46):

Am vorbit strict de cele slabe cu forme, nu de alea șnur

| cristimihailov a răspuns:

Explicatia e ca aia sunt neam de traista.

| Goete a răspuns:

Explicatia e ca uitandu-ma la intrebarile tale, e normal ca baietii sa prefere ORICE Altă femeie

| siriusblack98 a răspuns:

De ce vorbesti tu in numele tuturor baietilor? How dare you? Btw, fa-mi si mie cunostinta cu prietena asta a ta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amm. Simplu pentru că arată mai normal și mai bine, oricum Lucy aia arata normal nu e cine știe ce, sa zici că are picioare și fund wow.
Ambele arata normal din punctul meu de vedere.

E ciudat, că zici asta dar dacă le întrebi pe femei ce prefera dintre Dorian Popa spre exemplu și un tip normal, ori care are să zicem puțina burtica, zice că arată scârbos așa slabanog, asta e doar o observație. Că și femeile prefera bărbații mai *dotați*.

https://youtu.be/wxOZ2LftOT4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel cum voi fetele aveți preferințele voastre, așa e și la băieți, important e să găsești băiatul care te iubește și respectă așa cum ești tu fizic și nu va încerca să te schimbe

| Bruno92 a răspuns:

Mie imi plac fetele skiny.
Si tu esti o fata frumusela numai ca iti lipseste o doaga.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Asta este in funcție de fiecare persoană, nu este o chestie general valabilă ca tuturor băieților le plac doar fetele mai grase sau foarte slabe. Fiecare are preferințele sale. Mie de exemplu imi plac fetele slabe care au "forme", dar pana la urmă nu contează doar cum arăți ci și ce spui.

| nicu991 a răspuns:

M-am uitat si eu de curiozitate sa vad cine-s astea de care vorbesti tu. Mie mi se pare ca Kristina aia arata chiar bine iar cealalta tentativa de 'femeie' Lucy buci de fier, parca-i o panarama in genul Cardi B, Nicky Minaj, persoane care mie mi se par gretoase ca aspect.

| AlexValentinn a răspuns:

Nu tuturor baietilor le plac fetele pe care le-ai descris tu. De exemplu, mie imi plac exact genu de fete pe care le-ai descris tu, adica fund mare picioare groase. Am incercat si eu sa ma intreb de ce imi plac astea si nu imi plac alea slabe. Unii prieteni zic ca alea care imi plac mie sunt grase, dar nu sunt grase eu le consider potrivite. O posibila explicatie pentru care mie imi plac astea mai grosute sa zic asa ar putea fi pentru ca eu de mic cand ma uitam la filme pentru adulti pe categorii, ma uitam la categoria Big Ass, era preferata mea, si acolo numai femei din acestea gasesti, picioare groase, fund baban, maini groase si probabil mi s-au intiparit in creier, dar poate nu asta e explicatia. Nu cred ca poti explica de ce iti place o anumita chestie sau nu. Si asta cu mancatu sa stii ca se observa, adica eu imi dau seama care femei sunt mai plinute de la gena si care sunt de la mancare. Cele care sunt de la mancare sunt plinute dar fara forme pentru ca forma o da muschiul, nu grasimea.

| Rux2000 a răspuns:

Consider că aici este vorba de gusturile fiecăruia. Sincer eu am auzit astfel de comentarii pentru acele genuri de fete. Ba că e prea grasa Ba că e prea slabă, acum nah. Cu la unele le plac bărbații mai grăsuți așa la altele le plac bărbații mai slabi sau mai înalți/ scunzi. Depinde de gusturile fiecăruia