| Airbus2000 a întrebat:

De ce credeti ca violatorii sunt condamnati mai rau si decat criminalii? Nu mi se pare normal.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nici criminalii cei mai rai nu tolereaza pedofilii sau violatorii de minori, care isi bat joc de copilasii fara aparare, de aceea sunt tratati foarte rau in puscarie (ma refer la violatorii de copilasi).
Este deja arhicunoscut caasta, in toate puscariile din lume cei care violeaza copii sunt maltartati de restul puscariasilor.

| dullcat a răspuns:

Observ ca dai semne mai mult sau mai putin subtil ca tu de fapt esti un troll.
,, Atat bayaie de cap si daca stai sa gandesti ca la finalul zilei e doar o femeie. Sunt sute.'' In locul tau m-as ruga sa nu i se intample asta unei femei la care tii cu viata ta, sa vezi atunci ce fun e.Ti se schimba perspectiva la 180 de grade.

,, Adica sunt fortati de imprejurari.'' Nu zau.Un om nu poate supravietui fara hrana, apa, aer, adapost, somn, insa fara sex fortat cu alte persoane pe care le priveaza de drepturi poate supravietui bine mersi.Deci du-te sa trolezi in alta parte.

| Hyperion7 a răspuns:

Distrugi viața unui om care rămâne marcat pe viață happy
Macar la o crimă nu mai știe ce se întâmplă, dar la viol...
Ce sa zic, nu îți doresc sa fii violat de cinevabatting eyelashes

| ShaOfHatred a răspuns:

Când violezi o persoană o omori pe interior și o lași să meargă mai departe cu viața distrusă. Măcar un criminal are decența să-și omoare victima. Violatorii trebuie castrați și aruncați în pușcării să se ocupe băieții de ei.

| Airbus2000 explică (pentru ShaOfHatred):

Daca un om care nu a mai mancat nimic de luni de zile iti o omoara un caine si il mananca de viu l-ai intelege.
Asa sunt si multi violatori din aia. Adica sunt fortati de imprejurari. Dopamina e prea puternica, mai ales daca tipa e nesimtita si nu se imbraca decent.
E ca si cand i-as pune un pui prajit suculent in fata la unu care nu a mancat de luni de zile. Cum sa se abtina saracu? Stii ce zic?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Airbus2000):

Da, știu ce zici. Și eu sunt forțată de împrejurări și aș felia violatori, că n-am mai făcut franjuri oameni de genul de mult. Dacă se comportă ca niște câini, vor fi tratați ca niște câini. Men get arrested, dogs get put down.

| EestiSodalane a răspuns:

Pentru că violul e mai rău decât crima. Una e să omori un om și alta e să-l lași cu o traumă pentru tot restul vietii

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Ai niște exemple mai concrete?

| Cristi9997 a răspuns:

Nu cred ca sunt condamnați mai rău. Poate doar judecați mai rău de lumea în care trăim.
1.Din cauza propagandei feministe și a "drepturilor" femeilor de a nu fi deranjate nici măcar cu un deget.
Văzusem un clip în care unu și-o freca lângă una și în cinci minute a fost omorât cu sânge rece de doi tipi și clipu chiar a fost viral și lumea aplauda asemenea tragedie.

2. Poate fi si instinctul de auto apărare, dar dacă gândești logic nu mai suntem acum mii de ani în care femeia trebuia apărată sub orice critica pentru ca altfel nu se mai poate reproduce specia.

3. Pentru ca unele persoane au minte sa omoare alte persoane și ar face asta dacă nu ar fi pedepsiți de lege și de-aia considera mult mai rău un viol decât o crima.

| Airbus2000 explică (pentru Cristi9997):

E multa propaganda, asta e clar.
Atat bayaie de cap si daca stai sa gandesti ca la finalul zilei e doar o femeie. Sunt sute.

| SuperSamantha a răspuns:

Pentru ca violatorii sunt doar niste animale care nu se pot stapani. Si noi femeile simtim nevoia de sex la fel ca barbatii dar vezi femei sa violeze barbati pe strada? Voua cand vi se scoala, la unii cel putin, va pierdeti capul si innebuniti, de aia vezi tineri care violeaza babe etc. Si cu animalele, cand o iau razna trebuie omorate ca inseamna ca nu mai pot trai intre ai lor fara sa pericliteze societatea, la om nu as merge pana la omorat, dar castrat sigur, ca sa-i treaca nebuneala si sa nu mai simta nevoia. Si in plus, o femeie e mult mai slaba si nu se poate apara, violatorii practic vad prada ca e neputincioasa si sar pe ea ca rechinii.
Nu ca criminalii is mai buni, ba chiar mai rai si ar trebui executati nu inchisi, dar care e criminal e si violator de obicei.