| Demeister a întrebat:

La noi în România, criminalii condamnați pe viață vor muri în închisoare toți?

Răspuns Câştigător
| Trased a răspuns:

Pai aceasta condamnare consta in faptul ca pe acel individ il hranesc strict numai cu carne si putina apa, deoarece carnea se digera greu si are nevoie de multa apa, dar din isuficienta de apa, corpul cu timpul se deshidrateaza, si peste nu mult timp, vine si decesul.

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pot fi gratiati sau se pot constata erori juridice.

| Eastwood a răspuns:

Pai in intrebarea ta ai dat raspunsul, normal, familia va fi anuntata cand criminalul respectiv ''da coltul''!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca toti. Unii, probabil, au noroc si li se redeschid dosarele.Pot aparea probe noi, pot fi rejudecate cazurile.

| Tatut_Francesca_2000 a răspuns:

Pai daca sunt condamnați pe viata da. condamnarea pe viata nu se da decat daca ai facut o fapta foarte rea...

| Trased a răspuns:

Logic ar trebui in inchisoare, doar daca nu evadeaza. daca doresti, iti pot explica in ce consta aceasta condamnare.

| Demeister explică (pentru Trased):

Poți să-mi spui în ce constă această condamnare?

| Trased a răspuns (pentru Demeister):

Pai aceasta condamnare consta in faptul ca pe acel individ il hranesc strict numai cu carne si putina apa, deoarece carnea se digera greu si are nevoie de multa apa, dar din isuficienta de apa, corpul cu timpul se deshidrateaza, si peste nu mult timp, vine si decesul.

| Trased a răspuns:

Pai cand te condamneaza pa viata, acolo cel mai des pe acel om il hranesc strict numai cu carne, si putina apa, deoarece carnea se digera greu si corpul are nevoie de apa multa, dar din isuficienta de apa, corpul se deshidrateaza si peste nu mult timp vine si decesul.