| Xmen22 a întrebat:

Cum poti sa fii mai popular cu lumea?
Incerc sa imi fac prieteni dar greu nu reusesc, asa ghinionist sunt?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu trebuie să fii popular, poți avea și prieteni adevărați chiar prin modul tău de a fi. Trebuie să mai cauți, poate că locul in care te afli nu este unul bun.

| PainTech a răspuns:

Nu mai incerca.
Când supraanalizezi un lucru devine mult mai greu de realizat. Nu te gândi să faci cat mai multi prieteni sau sa fi popular.

Fi calm, fi prietenos, zâmbește.

| siriusblack98 a răspuns:

Lumea este ciudata si diferita. Numai incerca sa iti faci prieteni ci fii tu insuti. Prietenii vor veni la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce vrei ce nu merge? Vezi si tu ce-i intereseaza si fa si tu, cand te pricepi foarte bine atunci se uita la tine.

| Michaeel a răspuns:

Încearcă sa fii mai sociabil, deschis și prietenos, amabil, plăcut și respectos. Mai pe scurt, încearcă sa fii cât de extrovertit poți și cu siguranță îți vei face prieteni happy

Nu e ghinion, dacă spui că e ghinion înseamnă să negi responsabilitatea.
Poate nu ai dat de oamenii potriviti, nu poţi fi prieten cu toată lumea, unii pot pentru că aşa au formată personalitatea. Mai caută.
Sau ai ceva care nu atrage oamenii în jur, mai bine zis nu ai. Nu ai carismă, simţ al umorului dezvoltat, nu emani încredere sau poate pur şi simplu nu ai de oferit ceva relevant. Lucrează la tine atunci.

| Xmen22 explică (pentru Unknownzgw):

N-am reusit la 23 asta atunci cand?laughing