| Mathias39 a întrebat:

De ce in ultimul timp copiii din toata lumea isi omoara profesorii sau colegii? Care credeti ca e motivul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca viata moderna aduce cu ea diverse probleme de comportament influentate de multi factori... de la excluziune sociala, la modele din mediul online samd.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exagerezi,a fost acel caz din serbia atât

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Și la noi în România băiatul care și-a atacat profesoara de japoneză.

| Dismally a răspuns:

"Motive" au avut tot timpul, posibilitatea le-a lipsit pana acum. Odata cu accesul la arnme de foc au putut sa o faca, sa ucizii cativa oameni cu un cutit e complicat si pentru un adult, pentru copii ce sa mai spun... asa cu arma de foc este cu totul altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Al doilea amendament exista de peste 200 de ani in SUA si cu toate astea crimele in masa din scoli sunt o problema relativ recenta. Deci, nu, n-au avut tot timpul motive.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu am fost foarte atenta la stirea din Serbia, acolo motivul a fost ca era un baiat prea destept si degeaba a depus eforturi atit in familie cit si in scoala era minimalizat, luat la misto si era prea mult pentru el sa nu fie iubit si apreciat nici macar de mama lui iar la scoala la fel.Adolescenta este o varsta la care la cei care trec prin ea la majoritatea aduce mari traume sufletesti iar daca aceasta trauma se asocieaza cu profunda neintelegere a parintilor si mai ales a mamei duce la astfel de tragedii.Imi aduc aminte ca nici mie nu mi-a fost usor la varsta aceea dar din fericire am avut o mama cu care mereu comunicam foarte bine si care ma sprijinea enorm sufleteste.Pot sa zic ca si dupa aceea toata viata mea am fost infuentata in bine de prezenta si sprijinul ei in toate problemele vietii mele.Habar nu am unde as fi ajuns fara sprijinul si dragostea ei de mama.Dar in Sua au fost si in alti ani nu numai acum.

| LordCristobal a răspuns:

Probabil au innebunit de la prea mult bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au cu ce.

| VelicanEmilia a răspuns:

Pree multe filme cu criminali in serie, ei luand drept exemplu ceea ce vad acolo. Sunt fanatici, fac totul fara sa se gandeasca la repercursiuni... Copiii acestia deseori se simt frustrati si ajung sa ucida cu sange rece, principalul motiv fiind acela de a se razbuna pe oricine le iese in cale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VelicanEmilia):

Nu e niciun "cu­r" in repercusiuni, draguta.

| VelicanEmilia a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi asum greseala happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru VelicanEmilia):

Se mai intampla.
Apreciez atitudinea ta.