| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce lumea nu imi intelege mentalitatea si ma considera nebun? Sincer eu vad adevarata nebunie in ei,toti traiesc numai in minciuna, oare de ce respinge lume multe virbe adevarate?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Filosofia e considerata o pierdere de timp iar filosofii, prin limbajul lor atat de "adanc" sunt destul de respinsi in comparatie cu oamenii de stiinta, dupa care toti se ghideaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca tu ai o gandire cu totul diferita fata de a lor
gaseste persoane care sa iti inteleaga mentalitatea si stai prin preajma lor

| Felissa13Eden a răspuns:

Oamenii vad numai ce vor sa vada

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Sunt de acord cu tine

| IrisMisaki21 a răspuns:

Eh,eu nu te consider nebun, uneori lumea nu vrea sa accepte unele lucruri deoarece nu poate "trai" cu gandul ca acestea sunt adevarate si vor sa traiasca in prezent, nu in viitor. (zic eu) thinking happy