| Bzjsjsjsn a întrebat:

De ce ma simt trist si cred ca nimeni nu ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| Luizaaa a răspuns:

Suferi de depresie? Poate stima de sine este scăzută. Câteodată și eu mă simt tristă, dar îmi amintesc că am părinții alaturi de mine, prietenii, familia. Nu ai de ce sa te simți așa. Chiar daca ți se pare ciudat, zâmbește, chiar dacă ești trist. Vei trimite un stimul creierului și starea ta se va schimba. Știi vorba "ești ceea ce gândești". Gândește pozitiv și o sa vezi diferența! Sper că te-am ajutat puțin.

| Bzjsjsjsn explică (pentru Luizaaa):

Am să incerc...mersi

4 răspunsuri:
| Ralukafay a răspuns:

Poate esti in depresie, esti negativ sau poate iti petreci timpul mai mult singur decat cu cineva.Adica daca incerci sa iti petreci timpul cu prietenii sau sa te inscrii la dansuri sau la orice altceva vei reusi sa treci peste si nu te vei mai simti asa.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Tu iubesti inapoi?
iubesti inapoi pe cine merita?

| vanilla80 a răspuns:

Posibil să fii depresiv, consultează un specialist.

Părinții te iubesc, nu trebuie să suferi după atenția altora, găsește-ți niște hobby-uri și ocupă-ți timpul, în timp devii indiferent și nu o să mai dai băgare de seamă la asemenea sentimente.